Zamknij

DTM: Robert Kubica 14. w kwalifikacjach przed GP Belgii

01.08.2020 13:00
Robert Kubica 14. w kwalifikacjach przed GP Belgii DTM
fot. Juergen Tap via www.imago-images.de/Imago Sport and News/East News

Robert Kubica (BMW M4 DTM) uzyskał 14. czas w kwalifikacjach do sobotniego wyścigu serii DTM na belgijskim torze Spa-Francorchamps. Najszybszy był Holender Robin Frijns (Audi RS 5 DTM). Debiutujący w stawce Polak stracił do niego 2,245 s.

Frijns przejechał jedno okrążenie w czasie 2.05,625. Drugi rezultat, gorszy o 0,118 s, miał Szwajcar Nico Mueller (Audi RS 5 DTM), a trzeci ze stratą 0,265 był Niemiec Rene Rast (Audi RS 5 DTM).

Kubica miał problemy z podsterownością samochodu. Cztery najlepsze czasy osiągnęli kierowcy jadący Audi, dopiero na piątej pozycji znalazł się fabryczny kierowca zespołu BMW Sheldon van der Linde z RPA, który był wolniejszy od Frijnsa o 0,617 s.

DTM - GP Belgii: 4. czas treningu Kubicy

Kubica doskonale wypadł podczas porannego treningu, gdy na mokrej nawierzchni uzyskał czwarty czas w gronie szesnastu jeżdżących kierowców. W kwalifikacjach jeździło tylko piętnastu zawodników, na tor nie wyjechał bowiem prawnuk ostatniego władcy Austro-Węgier, arcyksiąże Ferdinand Zvonimir von Habsburg-Lothringen (Audi RS 5), który na treningu poważnie rozbił samochód uderzając czołowo w bandy.

Zobacz także

Wyścig rozpocznie się o godz. 13.30. Trwa 55 minut plus jedno okrążenie.

Na Spa w weekend odbędą się dwa wyścigi – po jednym w sobotę i niedzielę.

RadioZET.pl/PAP