Zamknij

DTM - GP Belgii: Gdzie obejrzeć debiut Roberta Kubicy? Transmisja TV i online

01.08.2020 09:55
GP Belgii DTM
fot. Juergen Tap via www.imago-images.de/Imago Sport and News/East News

Seria DTM - Grand Prix Belgii. Transmisja i live stream z wyścigów o Grand Prix Belgii na torze Spa-Francorchamps, które będą debiutem Roberta Kubicy w serii DTM. Sprawdź, kiedy, gdzie i o której godzinie w telewizji i w internecie obejrzeć GP Belgii w DTM.

DTM - wyścig o GP Belgii i debiut Roberta Kubicy LIVE. Doczekaliśmy się! Tak można by skwitować to, co działo się w ostatnich miesiącach, gdy w związku z pandemią koronawirusa organizatorzy cyklu DTM kilkukrotnie przekładali rozpoczęcie sezonu 2020. Zamiast w kwietniu, kierowcy, w tym debiutujący w stawce Robert Kubica, wystartują w pierwszy weekend sierpnia na torze Spa-Francorchamps w Belgii.

Chociaż Kubica stawia swoje pierwsze kroki w DTM, to doskonale zna belgijski tor. Jeszcze w F1 ścigał się tutaj pięciokrotnie i nie licząc nieudanej przygody z Williamsem w 2019 roku, w każdym sezonie poprawiał swoją lokatę. W latach 2007-2009 w barwach BMW Sauber plasował kolejno na 9., 6. i 4. pozycji, a w 2010 roku jeżdżąc już dla Renault wskoczył na najniższy stopień podium. W niemieckiej serii Polak znów zasiądzie za kierownicą BMW i pojedzie modelem BMW M4 DTM.

DTM - debiut Kubicy w telewizji i live stream w internecie

Pandemia wymusiła na organizatorach zmiany w kalendarzu. Aktualnie w sezonie 2020 zaplanowane jest dziewięć wyścigowych weekendów. W każdym kierowcy będą startować po dwa razy - w sobotę i niedzielę. Dodatkowo przed każdym wyścigiem odbędą się kwalifikacje.

Jako pierwsi wyścig zorganizują Belgowie, ale zostanie on rozegrany przy pustych trybunach i przy stosowaniu dla wszystkich uczestników rygorystycznych środków higieny.

Kalendarz DTM na sezon 2020 (obejmuje 18 wyścigów):

Spa-Francorchamps (Belgia) 1-2 sierpnia
Lausitzring (Niemcy)      15-16 sierpnia
Lausitzring (Niemcy)      22-23 sierpnia
Assen (Holandia)           5-6 września
Nurburgring (Niemcy)      12-13 września
Nurburgring (Niemcy)      19-20 września
Zolder (Belgia)            9-11 października
Zolder (Belgia)           17-18 października
Hockenheim (Niemcy)         7-8 listopada

GP Belgii - GODZINY kwalifikacji i wyścigów

W piątek przewidziano dwa treningi, każdy po 45 minut.

W sobotę pierwsza seria kwalifikacyjna rozpocznie się o godz. 10:50 i potrwa pół godziny. Nie jest podzielona na segmenty Q1, Q2 i Q3 jak w F1, liczy się tylko najlepszy czas.

Start do wyścigu (trwa 55 minut + jedno okrążenie) zaplanowano na 13:25. W niedzielę kwalifikacje i start o tej samej porze. Punktacja jest taka sama jak w F1.

DTM - GP Belgii: Transmisja TV i online. Gdzie obejrzeć debiut Kubicy?

Dwa wyścigi o GP Belgii cyklu DTM odbędą się w sobotę i niedzielę 1-2 sierpnia o godz. 13:25. Wcześniej, o 10:50, zaplanowano kwalifikacje. Transmisja TV z GP Belgii DTM z udziałem Roberta Kubicy w Eleven Sports 1 oraz online na stronie elevensports.pl.

RadioZET.pl/PAP