Znakomite wieści dla Roberta Kubicy. Jest termin testów serii DTM

20.05.2020 15:03
Jest nowa data testów DTM
fot. Jakub Kaminski/East News

DTM opublikowało nową datę przedsezonowych testów. Robert Kubica i inni kierowcy niemieckiej serii wyścigowej pojawią się na torze Nürburgring w dniach 8-11 czerwca.

Seria DTM przygotowuje się do "nowej normalności", jak przekazano w oficjalnym komunikacie. Najpewniej dojdzie do kolejnych zmian w kalendarzu, bo organizacja zaplanowanego na połowę lipca wyścigu na ulicznym torze Norisring jest mało prawdopodobna. W Niemczech wciąż obowiązuje zakaz zgromadzeń, a to utrudnia przygotowanie obiektu. Mimo to sytuacja związana z pandemią koronawirusa jest na tyle dobra, że organizatorzy zdecydowali się na przeprowadzenie oficjalnych testów przed rozpoczęciem sezonu 2020.

To świetna wiadomość dla Roberta Kubicy, który w tym roku jest jednym z nielicznych debiutantów w stawce. Po raz ostatni krakowianin siedział za kierownicą samochodu DTM w grudniu ubiegłego roku. W lutym sprawdzał bolid Formuły 1 w barwach Alfy Romeo, gdzie pełni rolę kierowcy rezerwowego.

DTM : Kiedy testy z udziałem Kubicy?

Testy DTM na Nürburgringu odbędą się w dniach 8-11 czerwca w specyficznych warunkach: przy zaostrzonym rygorze sanitarnym, ograniczonej liczbie osób przebywających w garażach i na torze, z zachowaniem dystansu społecznego na tyle, na ile będzie to możliwe, a kierowcy i członkowie zespołów codziennie będą przechodzić badania na koronawirusa.

- Przygotowania do nowego sezonu DTM trwają z pełną mocą, mimo obecnej sytuacji. Dlatego cieszę się, że mogę potwierdzić organizację testów na Nurburgringu. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni szefom obiektu, że udostępnili nam infrastrukturę i pozwolili na bezpieczne zorganizowanie jazd - poinformował Marcel Mohaupt, szef firmy ITR, która zarządza DTM.

Rozlicz PIT z Radiem ZET

- Testy prowadzą nas w sposób naturalny do kolejnego kroku. Jesteśmy pewni, że wkrótce będziemy mogli zorganizować ekscytujące wyścigi. Opublikujemy też nowy kalendarz, który będzie uwzględniać nowe realia w sporcie motorowym - dodał.

Niemiecka seria wyścigowa musi zmierzyć się z jeszcze jednym problem. Pod koniec kwietnia Audi ogłosiło, że sezon 2020 będzie ostatnim, w którym samochody tej marki pojawią się w DTM.
RadioZET.pl/DTM/Sportowe Fakty