Zamknij

Tragedia podczas polowania. Nie żyje 19-letni mistrz świata i Europy

08.01.2022 13:05
Cristian Ghilli nie żyje
fot. FITAV/Facebook

Cristian Ghilli nie żyje. 19-letni drużynowy mistrz świata juniorów w strzeleckiej konkurencji skeet zginął od postrzału podczas polowania w Cecinie niepodal Pizy.

Cristian Ghilli należał do najbardziej utalentowanych zawodników w tej specjalizacji w Europie i na świecie. "W październiku 2020 roku w Limie został mistrzem świata juniorów w drużynie i drużynie mieszanej oraz wywalczył brązowy medal indywidualnie. W maju 2021 roku sięgnął po złoto we wszystkich tych konkurencjach podczas mistrzostw Europy juniorów w Osijeku" - czytamy w nocie biograficznej opublikowanej na Facebooku Włoskiej Federacji Strzeleckiej. Prezes Luciano Rossi przekazał rodzinie i najbliższym kondolencje z powodu śmierci nastolatka. Jak do niej doszło?

Ghilli wraz z przyjaciółmi udał się na polowanie do lasów Montecatini val di Cecina w prowincji Piza. Gdy nachylił się nad karabinem, by pozbierać łuski, ten wystrzelił i ranił go w brzuch. Na miejsce wezwano pomoc medyczną, a następnie postrzelony 19-latek trafił na blok operacyjny. Niestety lekarzom nie udało się go uratować.

Zmarł Cristian Ghilli

Karabinieri przesłuchali świadków, ale wszystko wskazuje na nieszczęśliwy wypadek spowodowany nieostrożnością Ghilliego. Do tragedii doszło 7 stycznia.

RadioZET.pl/eurosport.it