Clark Kent pobił 23-letni rekord Michaela Phelpsa

03.08.2018 16:31
Clark Kent pobił rekord Michaela Phelpsa

Michael Phelps stracił jeden ze swoich rekordów.. w kategorii do lat 10. Wielokrotny mistrz olimpijski przegrał jednak z nie byle kim, bo z chłopcem nazywającym się tak jak Superman.

Clark Kent Apuada, bo tak dokładnie nazywa się 10-latek, poprawił osiągnięcie Phelpsa o ponad sekundę. Chłopiec wygrał dystans 100 m stylem motylkowym z czasem 1:09.38. Phelps w tym wieku, w 1995 roku, pływał 1:10.48.

Podczas tych zawodów Kent zdobył aż siedem medali, a jego trener widzi w nim największy talent od czasów Phelpsa. - Ten dzieciak jest wyjątkowy, nie przypomina żadnego z chłopaków, jakich kiedykolwiek trenowałem - mówił Dia Riana.

- Kocham pływać, bo wiele osób mnie w tym wspiera. Moi trenerzy i rodzice są na wszystkich zawodach - wyznał skromnie 10-latek.

Oprócz pływania Clark gra na pianinie, uprawia sztuki walki i interesuje się programowaniem.

Legendarny Michael Phelps

Michael Phelps jest rekordzistą pod względem liczby zdobytych złotych medali olimpijskich. Na najwyższym stopniu podium stawał 23 razy, a jego dorobek uzupełniają trzy srebrne i dwa brązowe krążki. Kto wie, czy w przyszłości nie dorówna mu "Superman", Clark Kent Apuada.