Zamknij

Charlotte Kalla zakażona koronawirusem. "Już czuję się lepiej"

11.11.2020 17:54
Charlotte Kalla zakażona koronawirusem
fot. Tomasz Jastrzebowski/Foto Olimpik/Reporter/EastNews

Charlotte Kalla, utytułowana szwedzka biegaczka narciarska, jest zakażona koronawirusem. "Czuje się coraz lepiej i jest pewna, że niedługo wróci do treningów" - napisano w komunikacie tamtejszej federacji.

Charlotte Kalla pierwsze objawy zakażenia koronawirusem miała w niedzielę, kiedy pojawiły się ból głowy i niewysoka gorączka. Skontaktowała się z lekarzem kadry narodowej "Trzech Koron" Perem Anderssonem i zgodnie z jego zaleceniem oraz ogólnymi procedurami od razu poddała się kwarantannie.

Wyniki testów otrzymała w środę i dały one wynik pozytywny. Szwedka w komunikacie przekazała, że już czuje się lepiej i zamierza wkrótce wrócić do treningów. "Jestem optymistką. Wierzę, że szybko dojdę do pełni sił" - napisano w oświadczeniu.

Charlotte Kalla ma koronawirusa

Charlotte Kalla jest jedną z najbardziej utytułowanych biegaczek narciarskich ostatnich lat, która przez lata wraz z Justyną Kowalczyk jako jedyna dawała radę odbierać medale Norweżkom, Marit Bjoergen czy Therese Johaug. Na swoim koncie ma trzy złote medale igrzysk olimpijskich i trzy tytuły mistrzyni świata. Ponadto wygrała 2. edycji Tour de Ski.

Sezon 2020/21 Pucharu Świata w biegach narciarskich rozpocznie się 27 listopada w Ruce w Finlandii.

RadioZET.pl/ski-nordique.net