Zamknij

Chadwick Boseman nie żyje. Sportowcy opłakują śmierć aktora

29.08.2020 13:10
Chadwick Boseman nie żyje
fot. PAP/EPA

Chadwick Boseman, aktor znany z filmów wytwórni Marvela, nie żyje. Jego śmierć poruszyła nie tylko środowisko filmowe, ale także sportowców. Wpisy w mediach społecznościowych zamieścili m.in. Marcin Gortat, Lewis Hamilton i Lindsey Vonn.

Chadwick Boseman nie żyje. Aktor od czterech lat walczył z rakiem jelita grubego. Wiadomość o jego śmierci przekazała agentka aktora Nicki Fioravante. "Zmarł w domu, w otoczeniu swojej żony i najbliższej rodziny" - napisała w mediach społecznościowych. Miał 43 lata.

Boseman zyskał popularność dzięki roli Czarnej Pantery w serii filmów Marvela. Po raz pierwszy wcielił się w tę postać w 2016 roku w produkcji "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów".

Chadwick Boseman nie żyje. Hamilton, Vonn i Gortat poruszeni

Jego śmierć i sposób, w jaki zmagał się z chorobą, poruszył m.in. sportowców. "Przez cztery lata walczył z rakiem nie mówiąc o tym publicznie. To niezwykle smutne, że odszedł. Kolejny raz uświadamiamy sobie, jak krótkie jest życie. Doceniajmy każdy dzień i każdą osobę, którą kochamy. Spoczywaj w pokoju" - napisała najlepsza alpejka w historii Lindsey Vonn.

"Obudziłem się dziś rano i usłyszałem smutną wiadomość, że nasz superbohater odszedł". Jestem zdruzgotany, ale też wdzięczny, że miałem okazję Cię poznać bracie. Dziękuję za wszystko, co dla nas zrobiłeś" - taki wpis zamieścił sześciokrotny mistrz świata Formuły 1, Lewis Hamilton.

Kilka słów Bosemanowi poświęcił także były koszykarz Washington Wizards, Phoenix Suns czy Orlando Magic, Marcin Gortat. "Co za wielka strata. Chadwick był niezwykle utalentowaną i pokorną osobą" - napisał Polak.

RadioZET.pl/Instagram