Zamknij

Jeździecka Cavaliada w Warszawie odwołana z powodu koronawirusa

08.03.2020 14:38
Cavaliada odwołana z powodu koronawirusa
fot. Marek Lasyk/REPORTER

Jeździeckie zawody Cavaliada Tour w Warszawie, które miały się odbyć w dniach 12-15 marca, zostały odwołane ze względu na pojawiające się kolejne przypadki koronawirusa - poinformowała Polską Agencję Prasową rzeczniczka komitetu organizacyjnego imprezy Agnieszka Markiewicz.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

"Cavaliada podlega najnowszym zaleceniom służb państwowych, dlatego też z ogromnym żalem zmuszeni jesteśmy poinformować o odwołaniu zawodów Cavaliada Warszawa w dniach od 12 do 15 marca. Jesteśmy także świadomi, że w ostatnich dniach sytuacja w Polsce staje się coraz poważniejsza, a wydarzenia, w tym zawody sportowe o charakterze międzynarodowym są odwoływane" - napisał Komitet Organizacyjny Cavaliada Tour w oświadczeniu przesłanym PAP.

Komitet zapewnił, że zrobił wszystko, by to wydarzenie było równie wspaniałe i bezpieczne, jak wszystkie dotychczasowe spotkania cavaliadowej rodziny. Nie ma jednak wpływu na czynniki losowe.

Zdaje sobie także sprawę, że sezon halowy zawodów jeździeckich wkrótce się skończy, dlatego mimo najszczerszych chęci, nie ma możliwości aby przesunąć organizację zawodów w Warszawie na późniejszy termin.

Koronawirus w Polsce

Resort zdrowia poinformował w niedzielę, że wykryto dwa nowe przypadki zarażenia koronawirusem. Potwierdzone wyniki dotyczą kobiety z woj. mazowieckiego i mężczyzny z woj. śląskiego, którzy przebywają w szpitalach w Warszawie i w Raciborzu. Łącznie w Polsce wirusa potwierdzono dotąd u ośmiu osób.

Epidemia zapalenia płuc wywoływanego przez nowy rodzaj koronawirusa wybuchła w grudniu w Wuhan w środkowych Chinach. Według oficjalnych danych potwierdzono dotychczas ponad 102 tys. przypadków zakażenia i prawie 3,5 tys. zgonów spowodowanych wirusem.

Międzynarodowe zawody jeździeckie Cavaliada, to cykl halowych zmagań sportowych. Jej celem jest popularyzacja jeździectwa jako dyscypliny sportowej i formy rekreacji oraz pobudzanie zainteresowania hodowlą koni.

Cavaliada Tour

Cavaliada Tour to jedyny w Polsce cykl jeździeckich zawodów halowych autoryzowany przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI).

W ostatniej edycji zawody pod patronatem narodowym prezydenta Polski Andrzeja Dudy w stulecie odzyskania niepodległości odbyły się dotychczas: w Poznaniu (28.11-1.12. 2019), w Lublinie (30.1-2.2.2020) i Krakowie (20-23.2.2020).

ZOBACZ TAKŻE:

RadioZET.pl/PAP