Zamknij

Kolejny sportowiec wyleczony z COVID-19. Leczenie trwało blisko miesiąc

05.04.2020 21:33
Cameron van der Burgh wyleczony z COVID-19
fot. Cameron van der Burgh/Instagram

Dwukrotny medalista olimpijski w pływaniu, w tym mistrz z Londynu (2012) na 100 m st. klasycznym Cameron van der Burgh poinformował, że jest zdrowy, a w jego organizmie nie ma już śladów po zakażeniu koronawirusem. Jego walka z COVID-19 trwała prawie miesiąc.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

23 marca poinformował, że od dwóch tygodni zmaga się z koronawirusem. Teraz wyznał, że miał różne symptomy, a dolegliwości nie były łagodne.

- To było najgorsze zakażenie wirusowe, jakie przechodziłem w życiu – zacytowała wypowiedź 31-latka strona swimswam.com.

Pochodzący z RPA złoty medalista z Londynu i wicemistrz z Rio de Janeiro (2016) pracuje obecnie w stolicy Wielkiej Brytanii po tym, jak w 2018 roku zakończył karierę.

Koronawirus: Cameron van der Burgh przestrzega młodych

Sześciokrotny mistrz globu i zdobywca 18 medali MŚ podkreślił, że wirus stanowi zagrożenie dla wszystkich. Przestrzega przed jego lekceważeniem ludzi młodych.

- Mam silne płuca, nigdy nie paliłem papierosów, uprawiałem sport, prowadzę zdrowy styl życia i nadal jestem młody, a mimo wszystko mój organizm mocno ucierpiał - napisał pływak w mediach społecznościowych.

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/PAP