Zamknij

CAVALIADA po raz pierwszy zawita do Sopotu

CAVALIADA po raz pierwszy zawita do Sopotu
fot. CAVALIADA

Kilkaset koni, jeźdźcy z całej Europy i cztery dni pełne sportowych emocji – tak zapowiada się pierwsza edycja zawodów jeździeckich CAVALIADA Sopot, która rozpoczyna się 20 stycznia. Hala widowiskowo-sportowa ERGO ARENA zamieni się w wielki parkur, na którym zostaną rozegrane konkursy w skokach przez przeszkody, ujeżdżeniu, WKKW i powożeniu.

CAVALIADA Tour to cykl zawodów jeździeckich rozgrywanych w obecnej edycji w czterech miastach: w Warszawie, Poznaniu, Sopocie i Krakowie. To święto miłośników koni, które łączy nie tylko elementy sportowej rywalizacji, ale też show oraz targów. Co sprawia, że cieszy się dużą popularnością i dlaczego jest idealna dla całych rodzin?

Od 2010 r., kiedy to wprowadzono markę CAVALIADA, impreza organizowana przez Grupę MTP, przyciąga coraz więcej zawodników ze światowej czołówki, a także najlepszych Polaków. CAVALIADA to także ciekawe widowiska i interesujące pokazy oraz Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich.

Krzysztof Szczepaniak & PLUTO XX-3, XX-2, XX-1, SZONJA
fot. CAVALIADA

Program CAVALIADY zakłada prezentację czterech jeździeckich konkurencji w najbardziej widowiskowej i przyjaznej w odbiorze odsłonie. Kibice mogą oglądać wymagające konkursy w skokach przez przeszkody, eleganckie i pełne klasy ujeżdżenie, jednych z najlepszych powożeniowców zaprzęgami czterokonnymi, wkkwistów na krosie w hali (CAVALIADA to jedyne zawody w Polsce, gdzie zawodnicy WKKW mogą wystartować zimą w hali) oraz dzieci na kucach w konkursie CAVALIADA Future.

–Dla nas CAVALIADA to wyjątkowe widowisko sportowe łączące całe środowisko jeździeckie, wypełnione z każdej strony przez rzeszę kibiców, zawodników, sponsorów i partnerów, a także przedstawicieli branży i mediów oraz wystawców. Wszystko to składa się na wyjątkową atmosferę i niezapomniane emocje. Bardzo się cieszymy, że ten potencjał został zauważony przez przedstawicieli Miasto Sopot. Dzięki ich wsparciu możemy dalej rozwijać nasz projekt – podkreśla Radosław Kulupa, dyrektor CAVALIADA Tour.

WKKW
fot. CAVALIADA

Podczas najważniejszej konkurencji CAVALIADY, czyli skokach przez przeszkody, program skonstruowany jest tak, aby klasyczne konkursy przeplatały się z rozrywkowymi. Te drugie mają na celu pokazać skoki przez przeszkody w najbardziej emocjonującej odsłonie. Należą do nich: Potęga Skoku (wygrywa ten, kto skoczy najwyżej przez imponujących rozmiarów czerwony mur), Venus vs. Mars (gdzie rywalizują mężczyźni i kobiety) oraz sztafeta i „Speed & Music”. W sztafecie drużyna składa się z trzech osób: jednego dorosłego zawodnika, który startuje nie na koniu to w...samochodzie oraz dwóch zawodników CAVALIADY Future startujących na kucykach. Ostatnim ze wspomnianych konkursów jest „Speed & Music”, gdzie szybkość łączy się z głośną muzyką – to jeden z ulubionych konkursów publiczności!

Pokazy
fot. CAVALIADA

Podsumowaniem zawodów skokowych jest Grand Prix, w którym startują jedynie najlepsi zawodnicy. Pula nagród w tym konkursie wynosi ponad 100 tys. zł.

Cztery dni wypełnione konkursami, cztery konkurencje, pokazy oraz Targi – to wszystko czekać będzie na kibiców w dniach 20-23 stycznia 2022 po raz pierwszy w historii na ERGO ARENIE. Bilety można kupić na stronie: https://tobilet.pl/cavaliada-sopot-2022.html