Zamknij

Boris Sadecky nie żyje. Hokeista zasłabł w czasie meczu

03.11.2021 20:08
Boris Sadecky nie żyje
fot. Shutterstock

Boris Sadecky nie żyje. Słowacki hokeista zasłabł w piątkowym meczu austriackiej ICE Hockey League. Zmarł w wieku 24 lat.

Boris Sadecky nie żyje. Hokeista występujący na co dzień w austriackiej ICE Hockey League zasłabł w czasie piątkowego meczu przeciwko Dornbirner EC.  Zawodnikowi błyskawicznie udzielono pierwszej pomocy na lodzie, a następnie przetransportowano do szpitala. Na miejscu lekarze stwierdzili, że Sadecky miał atak serca. Gracz Bratislava Capitals trafił na oddział intensywnej terapii. O jego śmierci poinformował klub.

- Z głębokim smutkiem w sercach i żalem informujemy o śmierci naszego gracza Borisa Sadecky'ego. Rodzinie i przyjaciołom składamy szczere kondolencje. Nie będziemy publikować więcej informacji, bo takie jest życzenie rodziny Borisa - napisał w mediach społecznościowych prezes Capitals Dusan Pasek.

Pierwsza pomoc w zawale – liczy się każda minuta

Boris Sadecky nie żyje

Mecz Bratislavy z Dornbirner nie został dokończony. Jednocześnie władze zespołu postanowiły odwołać sobotnie starcie przeciwko HC Pustertal.

Boris Sadecky występował w młodzieżowej reprezentacji Słowacji. W swoim dorobku miał także rozegrany jeden mecz w seniorskim zespole. Miał 24 lata.

RadioZET.pl