Zamknij

Boiska znów otwarte. Minister zdrowia: dopuszczamy sport na świeżym powietrzu

Paweł Żurek
14.04.2021 11:10
Boiska znów otwarte. Minister zdrowia: dopuszczamy sport na świeżym powietrzu
fot. PAP/Leszek Szymański

Minister zdrowia Adam Niedzielski na środowej konferencji prasowej ogłosił, że po 18 kwietnia znów będzie można ćwiczyć na obiektach, które zostały zamknięte na czas świąt Wielkiej Nocy. - Dopuszczamy sport na świeżym powietrzu dla grup do 25 osób - poinformował szef resortu.

Minister zdrowia Adam Niedzielski na konferencji prasowej w środę ogłosił decyzje dotyczące obostrzeń, które obowiązują do 18 kwietnia. Jedną z restrykcji, która przestanie obowiązywać, jest zakaz uprawiania sportu na orlikach i innych obiektach sportowych.  -Dopuszczamy sport na świeżym powietrzu dla grup do 25 osób - powiedział szef resortu.

Obostrzenia związane ze sportem przestają obowiązywać 19 kwietnia. Dopuszczone będzie:

  • Współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży prowadzone przed odpowiedni polski związek sportowy
  • Dopuszczalny dla wszystkich w obiektach sportowych sport na świeżym powietrzu (max. 25 osób)
  • Współzawodnictwo, zajęcia i wydarzenia w ramach sportu zawodowego (tak jak dotychczas)

Boiska znowu otwarte. "W środę dwa tygodnie temu liczba zakażeń była wyższa o 10 tys."

Rząd nie poluzował obostrzeń dot. obecności publiczności w obiektach sportowych. - Wszelkie wydarzenia mogą się odbywać bez udziału publiczności - czytamy na stronie gov.pl. Zamknięte pozostają też m.in. siłownie, kluby fitness, stoki narciarskie, baseny, sauny i solaria. 

Niedzielski wskazał, że w środę odnotowano 21283 przypadki, czyli o ponad 6 tys. więcej niż tydzień temu. Zaznaczył przy tym, że przed tygodniem mieliśmy zniekształcenie wynikające z okresu świątecznego. - Ten wzrost, to jest dynamika rzędu 43 proc. i co najważniejsze wykonane jest blisko 100 tys. testów, więc ten przyrost jest w sytuacji dużej liczby wykonywanych testów - mówił.

Minister oświadczył, że aby mieć pojęcie na temat perspektywy dane należy odnosić nie tylko do poprzedniego tygodnia, ale również do okresu przed dwoma tygodniami. Przypomniał, że w środę dwa tygodnie temu liczba zakażeń sięgnęła 33 tys.

RadioZET.pl/gov.pl/PAP