Zamknij

Bohaterska akcja ratunkowa na basenie. Trenerka wyciągnęła zawodniczkę z dna

23.06.2022 09:17

Pływaczka artystyczna Anita Alvarez w dramatycznych okolicznościach została wyciągnięta z basenu przez swoją trenerkę. Reprezentantka USA po występie zemdlała, przestała oddychać i zaczęła opadać na dno.

Bohaterska akcja ratunkowa na basenie. Trenerka wyciągnęła zawodniczkę z dna
fot. PETER KOHALMI/AFP/East News

Anita Alvarez zemdlała po zakończeniu występu na mistrzostwach świata w pływaniu. Na ratunek pływaczce ruszyła jej trenerka Andrea Fuentes. -Bardzo się przestraszyłam. Musiałam skoczyć, bo ratownicy nie ruszyli się z miejsca – powiedziała Hiszpanka w rozmowie z dziennikarzami gazety Marca.

Fuentes skoczyła do wody ubrana w szorty i t-shirt, zanurkowała na dno basenu i wyciągnęła swoją podopieczną na powierzchnię. Z pomocą ratowników dopłynęła do brzegu basenu.

- W tym momencie wszystko z nią w porządku. Przestraszyłam się, bo nie oddychała. Czułam, jakby to trwało godziny.. Skoczyłam do wody najszybciej jak potrafiłam, jakbym płynęła w finale igrzysk olimpijskich. Krzyczałam do ratowników, ale mnie nie usłyszeli, lub nie rozumieli, co się działo – relacjonowała Andrea Fuentes.

Reprezentująca USA Alvarez zemdlała, bo w czasie jednej z akrobacji woda dostała się jej do płuc. Zawodniczka nie wystąpi w czwartkowej rywalizacji, ale najprawdopodobniej będzie brała udział w piątkowej rywalizacji drużynowej. Dla 25-letniej Amerykanki są to trzecie pływackie mistrzostwa świata. Jej trenerka, Andrea Fuentes, jest bardziej doświadczona. Hiszpanka ma na koncie medal olimpijski, złoty medal na mistrzostwach świata i 5 tytułów mistrzyni Europy.

RadioZET.pl/PAB