Zamknij

Utytułowany alpejczyk pomógł odebrać poród swoich dzieci [ZDJĘCIA]

14.11.2019 16:51
Bode Miller pomógł odebrać poród swoich dzieci
fot. Alexander Klein/AFP/EAST NEWS

Bode Miller, wielokrotny medalista igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata w narciarstwie alpejskim, pomógł odebrać poród swoich dzieci. Jego żona Morgan miała rodzić w domu, jednak pod opieką pielęgniarek. Niestety żadna z nich nie dojechała na czas.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

"8 listopada, to dzień, który nie mógłby być piękniejszy. Był idealny i przyniósł nam na świat tych dwoje. Historia ich narodzin jest oszałamiająca i nie mogę się doczekać, aż się nią z wami podzielę. Jestem wdzięczna za wszystkie prezenty, które wysyła mi moja dziewczynka" - napisała Morgan po narodzinach bliźniaków.

"Moja dziewczynka" to Emmy, córka pary, która w czerwcu 2018 roku utonęła w basenie ich przyjaciół. Morgan była wtedy w piątym miesiącu ciąży, a w październiku urodziła syna. Teraz rodzina Millerów powiększyła się o dwóch chłopców, których imion nie zdradzono.

Poród bliźniaków odebrał Bode Miller oraz jego matka, była położna. Pielęgniarki nie zdołały dotrzeć na czas do domu pary. - To jedna z najbardziej szalonych chwil, których doświadczyłem - mówił były alpejczyk.

Sukcesy Bode Millera

42-letni Miller jest jednym z najbardziej utytułowanych amerykańskich alpejczyków. W kolekcji ma sześć medali olimpijskich (złoty, trzy srebrne i dwa brązowe) i pięć zdobytych w mistrzostwach świata (cztery złote i srebrny). Dwukrotnie przypadła mu Kryształowa Kula za pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w sezonach 2004/2005 i 2007/2008.

Ostatni z olimpijskich medali - brązowy - wywalczył w Soczi w 2014 roku w supergigancie [na najniższym stopniu podium stanął z Kanadyjczykiem Janem Hudecem - przyp. red.], stając się najstarszym w historii zdobywcą olimpijskiego krążka w narciarstwie alpejskim.

RadioZET.pl/USA Today/Onet/PAP