Zamknij

Przejmujący wpis partnerki Bjorga Lambrechta. "Zawsze będę Cię kochać, mój aniele"

Krzysztof Sobczak
07.08.2019 10:13
Bjorg Lambrecht i Carmina Clipea
fot. Carmina Clipea/Instagram

Carmina Clipea, partnerka zmarłego kolarza Bjorga Lambrechta, zamieściła w mediach społecznościowych wzruszający wpis. "Wciąż nie wierzę, że zostawiłeś nas tutaj samych" - napisała w pożegnaniu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Bjorg Lambrecht zmarł w wyniku odniesionych obrażeń na trasie trzeciego etapu Tour de Pologne. 22-letni Belg z grupy Lotto Soudal na 48. kilometrze stracił panowanie nad rowerem, wpadł do rowu i z wielką siłą całym tułowiem uderzył w betonowy przepust. W karetce był reanimowany i lekarzom na chwilę udało się przywrócić funkcje życiowe. Niestety zmarł na stole operacyjnym w szpitalu w Rybniku.

ZOBACZ TAKŻE: Bjorg Lambrecht po wypadku na chwilę odzyskał świadomość. Powtarzał jedno słowo

Wtorkowy etap TdP został skrócony i zneutralizowany, a kolarze wszystkich grup przejechali ponad 130-kilometrowy odcinek w hołdzie swojemu koledze z touru. Na starcie, na 48. kilometrze oraz przed metą minutą ciszy uczcili jego pamięć. Oprócz zawodników obecny był także ojciec Bjorga Lambrechta.

Pożegnanie Bjorga Lambrechta

W mediach społecznościowych pożegnali go inni kolarze, byli i obecni, którzy nie wystartowali w Tour de Pologne. Wzruszający wpis zamieściła jego partnerka, Carmina Clipea.

"Straciłam bratnią duszę, ukochanego, najlepszego przyjaciela. Nie mam słów, by wyrazić, jak bardzo za Tobą tęsknię, tę pustkę, to wszystko, co jest teraz we mnie. Zawsze będę za Tobą tęsknić, jak gwiazdy tęsknią za słońcem na porannym niebie. Byłeś moim szczęściem! Wciąż nie wierzę, że zostawiłeś nas tutaj samych. Daj nam siłę, by przez to przejść. Tęsknię i kocham na zawsze mój aniele" - napisała studentka żywienia i dietetyki.

Carmina Clipea
fot. Carmina Clipea/InstaStory
Carmina Clipea pożegnała Bjorga Lambrechta
fot. Carmina Clipea/InstaStory

ZOBACZ TAKŻE:  Nagranie z wypadku Bjorga Lambrechta obiegło sieć. Kibice ruszyli na pomoc [WIDEO]

RadioZETpl/KS