Nagranie z wypadku Bjorga Lambrechta obiegło sieć. Kibice ruszyli na pomoc [WIDEO]

Maciej Walasek
06.08.2019 09:35
wypadek Bjorga Lambrechta
fot. kadr z wideo

Bjorg Lambrecht uległ dramatycznemu wypadkowi na trzecim etapie Tour de Pologne. W wyniku odniesionych obrażeń kolarz zmarł na stole operacyjnym. W internecie pojawiło się nagranie z upadku Belga, na którym widzimy, jak fani przy trasie natychmiast rzucili się na pomoc.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Bjorg Lambrecht uległ tragicznemu wypadkowi na trzecim etapie Tour de Pologne. 22-latek stracił równowagę na prostej drodze i uderzył w betonowy przepust. Zawodnik grupy Lotto-Soudal był reanimowany, a po przywróceniu akcji serca został przetransportowany do rybnickiego szpitala, gdzie zmarł na stole operacyjnym.

Lekarz TdP zabrał głos ws. śmierci Lambrechta. Kolarz doznał potwornych obrażeń

Po śmierci Lambrechta w sieci pojawiło się nagranie z momentu upadku. Mimo że nie widzimy samego kolarza, to w materiale uchwycono reakcję kibiców znajdujących się przy trasie. Fani natychmiast ruszyli na pomoc 22-latkowi.

Przepust: Miejsce, w które uderzył Bjorg Lambrecht. Są już pierwsze znicze [FOTO]

Bjorg Lambrecht miał być liderem tej belgijskiej drużyny w Tour de Pologne. Młody Belg był wielką nadzieją belgijskiego kolarstwa. W ostatni miesiącach zanotował kilka wartościowych wyników: był czwarty w Strzale Walońskiej i szósty w innym prestiżowym klasyku Amstel Gold Race, wygrał też klasyfikację młodzieżową w Criterium du Dauphine. W ubiegłym roku w mistrzostwach świata w Innsbrucku zdobył srebrny medal w wyścigu młodzieżowców (do lat 23).

ZOBACZ TAKŻE:  Nowe nagranie wypadku Bjorga Lambrechta. Widać moment utraty panowania nad rowerem [WIDEO]

RadioZET.pl/YouTube/MW