Zamknij

Tomasz Marczyński upamiętnił Bjorga Lambrechta. Wzruszający gest Polaka [FOTO]

Maciej Walasek
06.08.2019 14:40
Tomasz Marczyński
fot. PAP

Tomasz Marczyński złożył hołd tragicznie zmarłemu Bjorgowi Lambrechtowi. Polak jeżdżący dla tej samej grupy, w której jeździł 22-latek na czwartym etapie Tour de Pologne pojechał z numerem Belga pod koszulką.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Tomasz Marczyński był jednym z drużynowych partnerów Bjorga Lambrechta w ekipie Lotto Soudal. Po śmierci belgijskiego zawodnika, organizatorzy Tour de Pologne podjęli decyzję, że kolejny etap z Jaworzna do Kocierza zostanie skrócony i zneutralizowany. We wtorek zamiast 173 km peleton przejedzie 133,7 km. Organizatorzy skrócili trasę o jedną 38,5-kilometrową pętlę wokół Kocierza.

Na 4. etapie Marczyński postanowił oddać hołd zmarłemu koledze. Polski kolarz pojechał z numerem Bjorga Lambrechta (143) na sercu. Gest zauważył serwis naszosie.pl, który opublikował post na Instagramie.

Przepust: Miejsce, w które uderzył Bjorg Lambrecht. Są już pierwsze znicze [FOTO]

Przed jazdą, Tomasz Marczyński wstawił zdjęcie z Bjorgiem Lambrechtem, gdzie w opisie napisał: - Żegnaj mój "Mały" kolego Będę za Tobą tęsknił. R.I.P.

Nagranie z wypadku Bjorga Lambrechta obiegło sieć. Kibice ruszyli na pomoc [WIDEO]

Śmierć Bjorga Lambrechta: Na jaw wychodzą zaskakujące wieści [NOWE FAKTY]

22-letni Lambrecht z nieznanych przyczyn zjechał z trasy na 48. kilometrze poniedziałkowego odcinka z Chorzowa do Zabrza i uderzył klatką piersiową i brzuchem w betonowy przepust wodny. W wyniku doznanych obrażeń zmarł w szpitalu w Rybniku.

RadioZET.pl/MW