Grupa kolarska Bjorga Lambrechta podjęła decyzję ws. dalszego udziału w Tour de Pologne

Maciej Walasek
06.08.2019 11:24
Bjorg Lambrecht
fot. imago/Sirotti/EAST NEWS

Lotto Soudal poinformowało w mediach społecznościowych, że pojedzie w 4. Etapie Tour de Pologne. W ten sposób grupa kolarska uczci pamięć zmarłego Bjorga Lambrechta.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Bjorg Lambrecht podczas 3. etapu Tour de Pologne uległ strasznemu wypadkowi. Belg najpierw stracił równowagę, a następnie uderzył w betonowy przepust. Zawodnik był natychmiast reanimowany, a przy przywróceniu funkcji życiowych trafił do szpitala. Niestety 22-latek zmarł na stole operacyjnym. Kiedy kolarze dojechali na metę poniedziałkowego etapu, Czesław Lang zabrał głos ws. wypadku młodego zawodnika.

Przepust: Miejsce, w które uderzył Bjorg Lambrecht. Są już pierwsze znicze [FOTO]

Dyrektor Tour de Pologne był wstrząśnięty tym, co się stało. Jednocześnie zapewnił, że TdP będzie kontynuowane. Niemniej jednak we wtorek kolarze startujący w Tour de Pologne nie będą się ścigać. Z powodu tragicznej śmierci Belga Bjorga Lambrechta organizatorzy skrócili i zneutralizowali czwarty etap z Jaworzna do Kocierza i zamiast 173 km, przejadą dystans 133,7 km. Wszyscy zastanawiali się, co zrobi Lotto Soudal - grupa, w której startował Belg.

Nagranie z wypadku Bjorga Lambrechta obiegło sieć. Kibice ruszyli na pomoc [WIDEO]

Ostatecznie zespół podjął decyzję, że stanie na starcie 4. etapu Tour de Pologne i w ten sposób uczci pamięć 22-latka.

- W hołdzie zmarłego Bjorga Lambrechta, Lotto Soudal stanie na starcie czwartego, zneutralizowanego etapu - napisano na Twitterze.

RadioZET.pl/MW