18-latka zostanie pierwszą kobietą, która zagra w NFL? Trener jest nią zachwycony

Krzysztof Sobczak
20.06.2017 15:23
Becca Longo
fot. Instagram/Becca Longo

Becca Longo trenuje futbol amerykański i jest pierwszą kobietą, która otrzymała uniwersyteckie stypendium sportowe w tej dyscyplinie na poziomie akademickiej Dywizji II lub wyższym - poinformował "New York Times". Jej trener uważa, że ma szanse na grę w lidze NFL.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Długowłosa 18-latka z Arizony występuje na wymagającej pozycji kopacza i regularnie wykopuje jajowatą piłkę na odległość 45 jardów (ponad 41 metrów).

Jej trener, Alex Zendejas, pochodzący z usportowionej rodziny o meksykańskich korzeniach, która zapisała się na kartach profesjonalnej ligi futbolu amerykańskiego (kilku jej członków było czołowymi kopaczami), uważa, że Longo ma potencjał i perspektywy zawodowej kariery w tej dyscyplinie.

- Zawsze dążysz do celu, nawet jeśli poprzeczka postawiona jest wysoko. Trzymaj się tego, a możesz być pierwszą kobietą, która zagra w niedzielę (mecze NFL rozgrywane są w tym właśnie dniu - przyp. red.) - powiedział szkoleniowiec do swej podopiecznej.

Longo na pierwszy mecz futbolu na poziomie ligi akademickiej poszła z rodzicami jako pięciolatka. Od razu jej się to spodobało. Mając niespełna 10 lat poszła na pierwszy trening, po którym oświadczyła trenerowi: - Zostaję. Chcę grać i występować na pozycji kopacza. W pierwszym sezonie startów szkolnych udało jej się wykopać celnie 34 z 37 strzałów, co jest znakomitym wynikiem.

RadioZET.pl/PAP/KS