Zamknij

Rząd zmienia decyzję. Baseny otwarte, ale tylko dla niektórych

16.10.2020 20:34
basen, koronawirus
fot. Shutterstock

Baseny będą jednak otwarte, ale tylko niektórzy będą mogli z nich korzystać. Ministerstwo Sportu poinformowało o nowych zasadach bezpieczeństwa w strefach żółtych i czerwonych dotyczących korzystania z basenów w czasie pandemii koronawirusa.

Z basenów będą mogły korzystać osoby uprawiające sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych, a także studenci i uczniowie – w ramach zajęć na uczelni lub w szkole - poinformowało Ministerstwo Sportu.

To efekt negocjacji z Otylią Jędrzejczak, która w piątek rozmawiała na ten temat z wicepremierem, ministrem sportu Piotrem Glińskim i wiceministrem resortu Anną Krupą.

- Myślę, że udało się nam znaleźć kompromis w tej trudnej sytuacji epidemiologicznej. Oczywiście dzisiejszy stan epidemiologiczny wymaga od nas stosowania się do restrykcji, dlatego proszę - dbajcie o siebie, zakrywajcie usta i nos, trzymajcie dystans. Teraz pozostało mi wierzyć, że się uda i czekać na rozporządzenia - przekazała na swoim profilu na Facebooku Otylia Jędrzejczak.

Szkoły zamknięte na dwa tygodnie? ”Czas na mocne, konkretne decyzje”

Na odpowiedź ministerstwa nie trzeba było długo czekać. Zgodnie z nowymi zasadami, baseny zostaną otwarte, ale nie dla wszystkich.

Koronawirus. Kto może chodzić na basen?

  • osoby uprawiające sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych,
  • studenci i uczniowie – w ramach zajęć na uczelni lub w szkole

Koronawirus. Baseny częściowo otwarte. Co z siłowaniami?

Przypomnijmy, że w czwartek na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawili nowe zasady bezpieczeństwa w związku z rozwijającą się w Polsce pandemią koronawirusa. Zamknięte zostały nie tylko baseny, ale też siłownie, aquaparki i stadiony.

Na tę chwilę rząd zmienił decyzję jedynie odnośnie basenów. Siłownie wciąż pozostają zamknięte dla wszystkich, choć branża fitness zapowiedziała protesty.

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/AN