Zamknij

Bartosz Zmarzlik z drugą wygraną w GP Czech, ważny krok w stronę mistrzostwa

19.09.2020 22:08
Bartosz Zmarzlik wygrywa GP Czech po raz drugi
fot. PAP

Bartosz Zmarzlik po raz drugi zwyciężył w żużlowej GP Czech. Miejsca na podium uzupełnili: drugi Tai Woffinden i trzeci Jason Doyle.

Maciej Janowski odpadł w półfinałach, a Patryk Dudek zakończył rywalizację na serii zasadniczej.

Dzięki drugiej z rzędu wygranej, po sześciu eliminacjach Zmarzlik jest liderem klasyfikacji mając 99 punktów. Przewaga Polaka nad drugim, Szwedem Fredrikiem Lindgrenem wynosi siedem punktów. Przed dwoma ostatnimi rundami GP trzecią lokatę z 89 punktami zajmuje Brytyjczyk Tai Woffinden. Janowski utrzymał czwarte miejsce (71), Patryk Dudek jest 13. z 29 punktami na koncie.

Zmarzlik od początku sobotniej rywalizacji w Pradze świetnie radził sobie na torze Marketa, wygrywając rundę zasadniczą. W finale musiał trzykrotnie startować spod taśmy i mimo że za trzecim razem na wyjściu z pierwszego łuku objechał go Woffinden, ostatecznie to Polak wykonał skuteczny atak i minął linię mety jako pierwszy.

Bartosz Zmarzlik z drugim zwycięstwem w GP Czech

Popularny „Magic” w sobotę awansował do półfinałów, ale w swoim decydującym starcie nie był w stanie nawiązać walki z rywalami. Z kolei popularny „Duzers”, podobnie jak dzień wcześniej, zakończył rywalizację na fazie zasadniczej.

Do rozegrania pozostały już tylko dwie finałowe eliminacje cyklu GP. Odbędą się one 2 i 3 października w Toruniu.

RadioZET.pl/PAP