Zamknij

Bartosz Zmarzlik obronił tytuł mistrza świata. Historyczny sukces żużlowca

03.10.2020 21:38
Bartosz Zmarzlik obronił tytuł mistrza świata w jeździe na żużlu
fot. PAP

Bartosz Zmarzlik w kapitalnym stylu obronił tytuł mistrza świata w jeździe na żużlu. Pierwsze miejsce w klasyfikacji końcowej cyklu Grand Prix zapewnił sobie awansując do finału ostatnich, ósmych zawodów w Toruniu, ale jemu to nie wystarczyło - on wygrał te zawody!

Obrona tytułu nie przyszła Zmarzlikowi łatwo. Turniej nie zaczął się po myśli gorzowianina, bo od trzeciego miejsca. Mogący mu zagrozić w walce o złoto Brytyjczyk Tai Woffinden i Szwed Fredrik Lindgren radzili sobie zdecydowanie lepiej. Ostatecznie Zmarzlik do półfinałów awansował z siódmej pozycji, Lindgren serię zasadniczą wygrał, a Woffinden był czwarty.

Cała trójka spotkała się w pierwszym półfinale i jak się okazało, była to decydująca rywalizacja o złoty medal. Świetnie ze startu wystrzelił Lindgren, a startujący z czwartego pola Zmarzlik szukał swojego miejsca na wyjściu z pierwszego łuku i wcisnął się na drugą pozycję, której nie oddał do końca biegu. Awans do finału oznaczał, że bez względu na jego wynik, Polak zapewnił sobie po raz drugi złoty medal indywidualnych mistrzostw świata

Bartosz Zmarzlik ponownie mistrzem świata

- Znów przeżywam niesamowitą noc. Rok po roku jestem numerem jeden – to niesamowite. Po piątkowym upadku nie czułem się najlepiej, więc dzisiejsza rywalizacja byłą dla mnie bardzo trudna mentalnie. Nawet nie śniłem, że powtórzę zdobycie tytułu, a okazuje się, że sen staje się prawdą – powiedział niesamowicie szczęśliwy Zmarzlik po swoim półfinale.

Grand Prix w Toruniu: Zmarzlik przed Jankowskim

Bartosz Zmarzlik nie zadowolił się awansem do finału i wygrał zawody w Toruniu. Za nim uplasowali się Maciej Jankowski i Artiom Łaguta.

25-letni Zmarzlik jest pierwszym Polakiem, który zdobył dwa tytuły mistrzowskie. Po jednym mają zmarły niedawno Jerzy Szczakiel (1973) oraz Tomasz Gollob (2010).

RadioZET.pl