Zamknij

Bartosz Zmarzlik najlepszy w GP Malilli. Polak ucieka reszcie stawki

14.08.2021 22:16
Bartosz Zmarzlik najlepszy w GP Malilli
fot. MARIUSZ KAPALA / GAZETA LUBUSKA / POLSKA PRESS/EastNews

Bartosz Zmarzlik wygrał w sobotę w szwedzkiej Malilli siódmą eliminację indywidualnych mistrzostw świata na żużlu i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Obrońca tytułu pokonał w finale Rosjanina Artioma Łagutę i Szweda Fredrika Lindgrena.

Ze względu na opady deszczu, z ponad półgodzinnym opóźnieniem rozpoczęli rywalizację żużlowcy w siódmej odsłonie tegorocznego cyklu Grand Prix. Dosypana przez organizatorów nawierzchnia od początku zawodów sprzyjała świetnie znającemu ten tor Lindgrenowi. Polacy jechali w kratkę, a Zmarzlik rozpoczął rywalizację od czwartej pozycji.

Końcówka zawodów należała jednak do obrońcy tytułu, który w finale wieczoru świetnie wykorzystał czwarte pole startowe. Po wyjściu spod taśmy objechał rywali i bez problemów minął linię mety na pierwszym miejscu, inkasując w tym roku czwartą wygraną w GP. Na drugim miejscu przyjechał Łaguta, trzeci był Lindgren, a wykluczony za zerwanie taśmy został Australijczyk Jason Doyle.

GP na żużlu - klasyfikacja generalna

W klasyfikacji generalnej po siedmiu rundach Zmarzlik prowadzi, mając na koncie 121 punktów, za nim jest Łaguta – 118, a trzeci Lindgren uzbierał 96.

Gospodarzami kolejnych rund będą: rosyjskie Togliatti (28 sierpnia), duńskie Vojens (11 września) i Toruń (1 i 2 października), gdzie odbędzie się wielki finał.

RadioZET.pl/PAP/Krzysztof Frydrych/fry/ krys/