Zamknij

Bartłomiej Bonk srebrnym medalistą z Londynu?

Maciej Walasek
27.12.2018 15:16
Bartłomiej Bonk
fot. AFP/EAST NEWS

Bartłomiej Bonk, który wywalczył na igrzyskach olimpijskich w Londynie brązowy medal może zostać przesunięty o jedną lokatę. Wszystko z powodu przyłapania mistrza jego kategorii na dopingu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Agencja AFP poinformowała, że Międzynarodowy Komitet Olimpijski ponownie zbadał próbki pobrane w 2012 roku w trakcie letnich igrzysk olimpijskich w Londynie. Przy użyciu najnowszych technologii okazało się, że pięciu zawodników rywalizujących na imprezie czterolecia w podnoszeniu ciężarów zostało przyłapanych na dopingu. Francuska agencja prasowa podała, że w tym gronie znalazł się Oleksji Torochtin, mistrz olimpijski do 105 kilogramów.

Zobacz także

Na tę chwilę zawodnicy zostali tymczasowo zawieszeni. Najprawdopodobniej Ukrainiec razem z pozostałą czwórką sportowców zostaną zdyskwalifikowani. Dzięki temu Bartłomiej Bonk, który na igrzyskach w 2012 roku zdobył brązowy medal, zostanie przesunięty z trzeciego na drugie miejsce.

Poza olimpijskim krążkiem, Polak w swoim dorobku ma również dwa złote medale mistrzostw Europy (2011 i 2015 rok), a także brązowy medal mistrzostw świata z 2013 roku.

RadioZET.pl/onet.pl/MW