Awans zrodzony w bólach. Polacy pokonali Holendrów na EuroBaskecie

06.09.2022 16:16
Mateusz Ponitka

Reprezentacja Polski koszykarzy wygrała czwarty mecz w EuroBasket 2022 i awansowała do 1/8 finału tej imprezy. "Biało-Czerwoni" po męczarniach wygrali z Holandią 75:69.

Reprezentacja Polski koszykarzy zapewniła sobie awans do 1/8 finału EuroBasket 2022. "Biało-Czerwoni" w czwartym meczu grupy A pokonali zamykających tabelę Holendrów 75:69. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że nie było to łatwe zwycięstwo.

W pierwszej kwarcie mecz był bardzo równy, a po pierwszych dziesięciu minutach to Holendrzy schodzili z parkietu z przewagą jednego punktu. Druga odsłona była kompletnie nieudana w wykonaniu naszych koszykarzy. Nie widzieliśmy akcji zespołowych, a nasza obrona nie funkcjonowała tak dobrze, jak w przypadku meczu z Izraelem. Na domiar złego Charlon Kloof imponował rzutami za trzy. Przed przerwą Polacy przegrywali 40:31.

Polscy koszykarze z awansem do 1/8 finału

Poprawa gry była widoczna w trzeciej kwarcie. Wtedy drużynę w ataku napędzał Michał Sokołowski. Holendrzy stracili rytm, a naszym zawodnikom udało się zmniejszyć stratę do siedmiu punktów.

W decydującej partii "Biało-Czerwoni" wytrzymali ciśnienie, to za sprawą kapitalnego w obronie Aleksandra Balcerowskiego i piekielnie skutecznego w ataku Sokołowskiego. Pod koniec meczu cegiełkę do zwycięstwa dołożył także A.J. Slaughter, który dobrze asystował kolegom.

Dzięki wygranej Polacy są już pewni awansu do 1/8 finału EuroBasket 2022. W grupie został im do rozegrania jeden mecz z reprezentacją Serbii. Jeśli uda im się zwyciężyć mogą zakończyć grupę na fotelu lidera.