Zamknij

Anna Lewandowska poroniła. Do wyznania zmusiły ją słowa Kaczyńskiego

07.11.2022 12:05

"Bycie mamą było moim największym marzeniem. Zanim się spełniło niestety, podobnie jak inne kobiety, doświadczyłam także poronienia" - zdradza Anna Lewandowska we wpisie na Instagramie. Do emocjonującego wpisu zmusiły ją niedawne słowa Jarosława Kaczyńskiego.

Anna Lewandowska i Jarosław Kaczyński
fot. Anna Lewandowska/Instagram

- Jak do 25. roku życia daje w szyje to nie jest to dobry prognostyk w tych sprawach - mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński na spotkaniu z wyborcami w Ełku. W ten sposób zdiagnozował problem niskiej dzietności w Polsce. Stwierdził, choć to nie jest reguła, że kobiety uzależniają się od alkoholu w ciągu dwóch lat, a mężczyzna potrzebuje na to aż 20 lat. Te słowa spotkały się z ostrą krytyką.

Nie wytrzymała nawet Anna Lewandowska, która stroni od zabierania głosu w kwestiach politycznych. Żona kapitana reprezentacji Polski Roberta Lewandowskiego zamieściła bardzo emocjonalny wpis w mediach społecznościowych, w którym podzieliła się z fankami przejmującym wyznaniem.

Wpis Lewandowskiej: "Poroniłam"

"DOŚĆ! Jestem zła, gdy widzę, że politycy w niesprawiedliwy sposób oskarżają kobiety, zamiast dostrzegać realne problemy. Jako kobieta i matka czuję się bardzo dotknięta ostatnimi wypowiedziami" - pisze Lewandowska.

"Bycie mamą było moim największym marzeniem. Zanim się spełniło niestety, podobnie jak inne kobiety, doświadczyłam także poronienia. Według statystyk co piąta para w Polsce bezskutecznie stara się o dziecko. Stres, problemy ze zdrowiem czy z hormonami powodują, że nie tylko zajście w ciąże jest problemem, ale również jej utrzymanie. Nie oceniajmy zatem kobiet, które często w ciszy, walczą wszelkimi sposobami i środkami, aby na teście ciążowym zobaczyć upragnione dwie kreski…" - dodała.

Pod jej wpisem pojawiły się mnóstwo komentarzy. Niestety żaden z nich nie pochodzi od polityka partii rządzącej...

RadioZET.pl