Ekspert BBC ostrzega: Williams chce Kubicę, ale powstrzymuje go jedna rzecz

Maciej Walasek
05.11.2017 13:23
Robert Kubica
fot. PAP/EPA

Andrew Benson jest przekonany, że wkrótce Williams ogłosi zatrudnienie Roberta Kubicy na sezon 2018. Jednak ekspert BBC zwraca uwagę, że problemem może być długa absencja 32-latka i to czy krakowianin wytrzyma fizycznie cały rok.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W piątek pojawiła się informacja o specjalnej konferencji prasowej Felipe Massy, którą zaplanowano na 8 listopada. Brazylijczyk postanowił ogłosić wiadomość wcześniej i w sobotę zamieścił w mediach społecznościowych film, gdzie poinformował o zakończeniu kariery w Formule 1.

Zagłosuj

Czy Robert Kubica wróci do Formuły 1 w przyszłym sezonie?

Liczba głosów:

Teraz ekipa z Grove na pewno musi znaleźć nowego zespołowego partnera dla Lance’a Strolla na sezon 2018. Andrew Benson jest przekonany, że brytyjski team chce podpisać kontrakt z Robertem Kubicą. Jednak Williams wciąż nie jest w pełni utwierdzony w dyspozycji polskiego zawodnika.

- Williams jest skłonny zakontraktować Roberta Kubicę. Zespół woli jednak poczekać z podjęciem ostatecznej decyzji z powodu długiej przerwy Polaka od F1 – powiedział Benson.

-  Nie wiadomo bowiem, czy jest on wystarczająco silny, by konkurować na najwyższym poziomie. Trzeba pamiętać, że wypadek z 2011 roku spowodował u niego zanik mięśni w prawej ręce – zakończył.

Do zespołu z Grove przymierzani byli także Paul di Resta, Pascal Wehrlein i Daniil Kvyat, lecz cała trójka kierowców nie ma tak mocnych notowań w F1, co Kubica.

RadioZET.pl/sport/mw