Zamknij

Andre Villas-Boas zadebiutuje w WRC. Znany trener wystartuje w Rajdzie Portugalii

05.05.2021 08:26
Andre Villas-Boas wystartuje w Rajdzie Portugalii
fot. NICOLAS TUCAT/AFP/East News

Andre Villas-Boas, były trener piłkarzy FC Porto, Chelsea Londyn i Olympique Marsylia, wystartuje w Rajdzie Portugalii (20-23 maja) w kategorii WRC3 - poinformowali organizatorzy mistrzostw świata. W tej klasie w ostatnim Rajdzie Chorwacji zwyciężył Kajetan Kajetanowicz.

  • Andre Villas-Boas wystartuje w Rajdzie Portugalii i będzie jednym z rywali Kajetana Kajetanowicza w WRC3
  • 43-letni szkoleniowiec zadebiutuje w rajdowych mistrzostwach świata
  • Trzy lata temu były trener m.in. FC Porto, Chelsea i Olympique'a Marsylia wystąpił w Rajdzie Dakar

Andre Villas-Boas na początku lutego stracił posadę szkoleniowca Olympique'u Marsylia. W przeszłości był wiernym asystentem Jose Mourinho, a następnie samodzielnie prowadził m.in. FC Porto, Chelsea, Tottenham Hotspur czy Zenit Sankt Petersburg. Choć wszędzie wiązano z nim ogromne nadzieje, nie odnosił tak wielkich sukcesów jak "The Special One". Po tytuły sięgał tylko w Portugalii (wygrał m.in. Ligę Europy 2011) i w Rosji (mistrzostwo 2015).

Poza piłką nożną 43-letni Villas-Boas pasjonuje się motoryzacją i coraz odważniej wkracza do świata rajdów. W 2018 roku wystąpił w Rajdzie Dakar, a teraz organizatorzy mistrzostw świata ogłosili, że trener wystartuje w Rajdzie Portugalii w kategorii WRC3.

Andre Villas-Boas wystartuje w Rajdzie Portugalii

"Jedną z wielkich atrakcji Rajdu Portugalii będzie start Andre-Villasa Boasa w samochodzie z numerem 57" - napisano na stronie rajdowych mistrzostw świata.

43-letni Portugalczyk zasiądzie za kierownicą Citroena C3. Będzie to jego debiut w imprezie tej rangi. W 2018 roku rywalizował w Rajdzie Dakar, którego nie ukończył z powodu kontuzji pleców.

Villas-Boas pochodzi z bogatego domu o korzeniach arystokratycznych. Jego prababka, Margaret Kendall, była Angielką, która opuściła swój kraj i kupiła winnicę w Guimaraes.

RadioZET.pl/PAP