Zamknij

Stroje golfistek są zbyt wyzywające? Amerykanie wprowadzają zmiany

Krzysztof Sobczak
18.07.2017 07:30
Paige Spiranac
fot. Facebook/Paige Spiranac

Amerykańska organizacja zrzeszająca zawodowe golfistki LPGA wprowadziła nowe przepisy dotyczące strojów. Pod groźbą kary w wysokości 1000 dolarów zabronione zostały głębokie dekolty, krótkie spódniczki i leginsy.

Zagłosuj

Czy uważasz, że wprowadzone zmiany to dobry pomysł?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Spódnica lub szorty muszą być na tyle długie, aby pośladki pozostawały niewidoczne (nawet jeśli zakrywa je bielizna) zarówno, gdy zawodniczka stoi, jak i wtedy, gdy jest pochylona - napisała w mailu do golfistek prezes LPGA Vicki Goetze-Ackerman.

Wspomniana kara finansowa ma być podwajana po każdorazowym naruszeniu wymogów. Zarządzenie to jest szeroko krytykowane.

Zawodniczki podzielone

Niemka Sandra Gal zwróciła uwagę, że krótkie spódniczki obecne są m.in. w tenisie i nikt nie widzi w tym żadnego problemu. Dodała, że może się zgodzić jedynie z zakazaniem noszenia zbyt głębokich dekoltów. Amerykanka Michelle Wie twierdzi z kolei, że wprowadzane regulacje sprawią, że kibice odwrócą się od tego sportu - wielu już teraz uznaje go za nudny i nieatrakcyjny.

- Sportsmenki powinny móc nosić taki strój, w którym czują się komfortowo - napisała z kolei w oświadczeniu brytyjska organizacja "Kobiety w sporcie".

Nowe przepisy popiera m.in. Amerykanka Christina Kim. Częściowo zgodziła się z nimi także uznawana za najseksowniejszą golfistkę świata Paige Spiranac.

- Uważam, że w tych zapisach powinny znaleźć się zarówno zbyt ciasne, jak i zbyt luźne stroje. W obu przypadkach wygląda to nieprofesjonalnie - napisała na Twitterze Amerykanka.

RadioZET.pl/PAP/TVN24/FoxSports/KS