Alpejskie MŚ: Shiffrin najlepsza w kombinacji, dobry występ Gąsienicy-Daniel

15.02.2021 16:32
Maryna Gąsienica-Daniel

Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 12. miejsce w kombinacji podczas mistrzostw świata we włoskiej Cortinie d'Ampezzo. Wygrała Amerykanka Mikaela Shiffrin przed Słowaczką Petrą Vhlovą i Szwajcarką Michelle Gisin.

• Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 12. miejsce w kombinacji na alpejskich MŚ w Cortinie d'Ampezzo
  • Złoty medal, szósty w historii swoich startów w mistrzostwach świata, wywalczyła Mikaela Shiffrin
  • Konkurencję ukończyło tylko 16 zawodniczek

Maryna Gąsienica-Daniel po supergigancie była 23., z dwusekundową stratą do czołówki. Slalom pojechała pewnie, uzyskała dziewiąty rezultat i awansowała o 11 pozycji. To jej najwyższe miejsce w historii startów w MŚ, ale trzeba zaznaczyć, że poniedziałkową kombinację ukończyło tylko 16 zawodniczek. Polka w Cortinie d'Ampezzo planuje jeszcze starty w slalomie równoległym i jej ulubionym slalomie gigancie (czwartek 18.02).

Drugiej konkurencji kombinacji (supergigant + slalom) nie ukończyły prowadząca na półmetku Włoszka Federcia Brignine i broniąca tytułu Szwajcarka Wendy Holdener.

Mikaela Shiffrin mistrzynią świata w kombinacji

Mikaela Shiffrin, która po supergigancie była trzecia, uzyskała najlepszy czas slalomu i odniosła zdecydowane zwycięstwo. Vlhovą wyprzedziła o 0,86 s, a Gisin o 0,89. Powracająca do wysokiej formy Amerykanka zdobył dziewiąty medal mistrzostw świata, w tym szósty złoty. Wcześniej w Cortinie d'Ampezzo wywalczyła brąz w supergigancie, a planuje starty jeszcze w dwóch konkurencjach.

- Trasa slalomu była dosyć trudna, zmrożona, zwłaszcza w górnej części, gdzie nie należało za bardzo szaleć. Bardzo się cieszę, że zdecydowałam się na start w kombinacji - powiedziała na mecie Shiffrin.

Vlhova zdobyła drugi z rzędu srebrny medal mistrzostw świata w kombinacji, a Gisin w tej konkurencji jest mistrzynią olimpijską z Pjongczangu.