Zamknij

19-letnia zawodniczka zderzyła się z samochodem. Walczy o życie w szpitalu

22.07.2021 22:16
Alexa Leary walczy o życie
fot. Alexa Leary/Instagram

Alexa Leary, dwukrotna mistrzyni Australii w triathlonie, podczas treningu w Kalifornii zderzyła się z samochodem i doznała potwornych obrażeń, w tym urazu mózgu. 19-latka walczy o życie w szpitalu.

Alexa Leary nazywana jest "cudownym dzieckiem triathlonu". Jej talent po raz pierwszy dał o sobie znać w 2019 roku, gdy zajęła 2. miejsce w zawodach ITU World Triathlon Grand Final w Szwajcarii oraz została mistrzynią Australii. Dwanaście miesięcy później powtórzyła ten sukces. Niestety teraz ma do wygrania znacznie ważniejszą walkę - o życie.

W minioną sobotę podczas porannego treningu w mieście Pomona w Kalifornii Leary zderzyła się z samochodem i doznała bardzo poważnych obrażeń. Złamała łopatkę, żebra i nadgarstek, jej płuco zapadło się, uszkodziła kolano, ale największy problem stanowi uszkodzenie mózgu. Lekarze musieli podać jej leki na rozrzedzenie krwi, bo powstałe zakrzepy mogły doprowadzić do śmierci. Nastoletnia triathlonistka została wprowadzona w stan śpiączki farmakologicznej.

Alexa Leary walczy o życie

"Jesteśmy wstrząśnięci wypadkiem Alexy. Staramy się żyć normalnie, ale w środku jesteśmy załamani. [...] Dziewczyno, jesteś silniejsza, niż myślisz, odważniejsza niż my wszyscy i wiemy, że pokonasz i tę przeszkodę. Lexi, wszyscy na Ciebie czekamy" - napisano na profilu grupy F45 Noosa, w której Leary od kwietnia tego roku jest trenerem.

RadioZET.pl/Instagram/perthnow.com.au