Reprezentant Polski potrącony na pasach. Miał jechać na zgrupowanie przed ME [WIDEO]

Krzysztof Sobczak
02.07.2019 11:16
Alex Koliadych
fot. Instagram/Alex Koliadych

Alex Koliadych, młodzieżowy reprezentant Polski w kajakarstwie, został potrącony na przejściu dla pierszych w Inowrocławiu. Przez wypadek 21-latek straci mistrzostwa Europy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Do zdarzenia doszło w niedzielę 30 czerwca ok. godziny 19. Z komunikatu inowrocławskiej policji wynika, że Koliadych przechodził przez pasy, kiedy wjechał w niego 19-latek kierujący seatem. "Kierowcy pojazdu policjanci zatrzymali prawo jazdy celem orzeczenia środka karnego w postaci zakazu prowadzenia pojazdów" - czytamy.

W sieci pojawiło się nagranie z tego zajścia. Widać na nim, jak auto wjeżdża w przechodnia, a ten wylatuje w powietrze i z dużym impetem spada na drogę. Kajakarz stracił przytomność, ma złamane żebro, otarcia i kilka szwów na głowie oraz plecach. - Uderzenie było potworne, wyleciałem wysoko w górę i upadłem daleko od pasów. Życie uratowała mi walizka i to, że jestem mocno zbudowany - powiedział sportowiec cytowany na stronie poscigi.pl.

Alex Koladych - kim jest?

Alex Koliadych jest Polakiem pochodzenia ukraińskiego. W chwili zdarzenia zmierzał na przystanek autobusowy, z którego miał odjechać na zgrupowanie kadry przed rozpoczynającymi się 11 lipca młodzieżowymi mistrzostwami Europy. 21-latek specjalizuje się w konkurencji jedynek na dystansie 200 m. Z powodu obrażeń jego występ w tej imprezie jest wykluczony.

RadioZET.pl/inowroclaw.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/poscigi.pl/KS