Zamknij

Alex Goldfarb nie żyje. Kolejna tragedia w Karakorum

18.01.2021 18:57
Alex Goldfarb nie żyje
fot. Marek BAZAK/East News

Alex Goldfarb nie żyje. Poszukiwany od niedzieli amerykański himalaista został znaleziony martwy na Pastore Peak (6 209 m n.p.m). Prawdopodobnie spadł z dużej wysokości.

  • Alex Goldfarb zginął w Karakorum
  • Amerykanin zaginął w niedzielę w trakcie wejścia na Pastore Peak
  • O jego śmierci poinformował dziennikarz Pintar Laszlo

Alex Goldfarb wraz z Zoltanem Szklanko planował wejście na Broad Peak (8 051 m n.p.m.), a pobyt na Pastore Peak miał być jednym z etapów aklimatyzacji w Karakorum. Węgier ostatecznie zrezygnował ze wspinaczki na niższy ze szczytów, a Amerykanin ruszył sam. Gdy nie wrócił na bazy o ustalonej godzinie, Szklanko zawiadomił służby.

Goldfarba od niedzieli szukali uczestnicy wyprawy na K2 John Snorri i Sajid Sadpara. W akcji udział brał także helikopter oraz dron. W poniedziałek poinformowano o znalezieniu ciała Amerykanina.

Alex Goldfarb zginął w Karakorum

"Otrzymaliśmy krótką wiadomość od Zoltana Szlanko przebywającego obecnie w K2 Base Camp. Podczas trzeciego lotu helikoptera w ramach akcji poszukiwawczej Alex Goldfarb został znaleziony martwy na Pastore Peak, prawdopodobnie spadł z góry. Zoltan jest zszokowany śmiertelnym wypadkiem" - przekazał na Facebooku dziennikarz Pinter Laszlo.

Według nieoficjalnych informacji Goldfarb spadł z dużej wysokości.

RadioZET.pl/Sportowe Fakty/Facebook Pintar Laszlo.