Zamknij

21-letnia mistrzyni świata próbowała popełnić samobójstwo

06.02.2020 12:35
Aleksandra Sołdatowa próbowała popełnić samobójstwo
fot. Schreyer/Imago Sport and News/East News

Aleksandra Sołdatowa, czterokrotna mistrzyni świata w gimnastyce artystycznej, próbowała popełnić samobójstwo - informują rosyjskie media. Życiu 21-latki nic nie zagraża, ale będzie musiała pozostać pod okiem psychologów. Zawodniczka cierpi ponadto na bulimię.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Aleksandra Sołdatowa ma na swoim koncie osiem medali mistrzostw świata, w tym cztery złote, a pierwszy z nich wywalczyła w 2014 roku w Izmirze jako 16-letnia dziewczyna. Sukcesy okupiła jednak problemami zdrowotnymi.

- Sołdatowa została przewieziona do moskiewskiego szpitala z obrażeniami ciała po próbie samobójczej. W tej chwili pacjentka jest w dobrym stanie - poinformował serwis rt.com.

Tragiczny wypadek na treningu. Nie żyje 20-letnia gimnastyczka

Według doniesień, Sołdatowa trafiła do kliniki z głębokimi ranami na lewym ramieniu. Straciła sporo krwi, ale jej życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

Próba samobójcza Sołdatowej. Policja bada sprawę

Okoliczności zdarzenia nie są znane, a stan psychiczny Rosjanki nie pozwala na jej przesłuchanie. Policja prowadzi czynności śledcze i bada, czy ktoś nie namawiał Sołdatowej do targnięcia się na swoje życie.

RadioZET.pl/Sportowe Fakty/rt.com