Zamknij

Aleksander Wierietielny zrezygnował z kadry. Nowa rola Justyny Kowalczyk

25.03.2020 18:00
Aleksander Wierietielny zrezygnował z funkcji trenera biathlonistek
fot. GERARD/REPORTER

Aleksander Wierietielny nie jest już trenerem kadry kobiet w biegach narciarskich – potwierdził prezes PZN, Apoloniusz Tajner. Z kolei Justyna Kowalczyk pozostanie w sztabie, ale będzie pełnić rolę konsultanta.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Aleksander Wierietielny doprowadził do sukcesów Justyny Kowalczyk, a wcześniej Tomasza Sikory. O całej sprawie w rozmowie z RDC poinformował prezes PZN, Apoloniusz Tajner. Wkrótce związek ma ogłosić nazwisko nowego szkoleniowca. Jak podaje portal onet.pl, ma to być były zawodnik z zagranicy.

Aleksander Wierietielny w tym roku obchodzi 50-lecie pracy. W Polsce zaczął pracować w 2000 roku, gdzie najpierw pełnił rolę szkoleniowca reprezentacji. Dopiero później skoncentrował się na współpracy z Justyną Kowalczyk. Przez pewien okres czasu pracował również z Sylwią Jaśkowiec. Dwa lata temu znów objął całą kadrę.

W przeszłości 72-latek prowadził biathlonistów w tym Tomasza Sikorę, który pod jego wodzą sięgnął po tytuł mistrza świata w 1995 roku.  Jednak to z Justyną Kowalczyk Wierietielny świętował największe sukcesy: pięć medali olimpijskich w tym dwa złote. Poza tym biegaczka zdobyła jeszcze osiem medali mistrzostw świata, cztery Kryształowe Kule i zanotowała cztery triumfy w Tour de Ski.

RadioZET.pl/onet.pl