Zamknij

Adrianna Piller nie żyje. Była biathlonistka zmarła w wieku 42 lat

04.11.2021 17:28
Adrianna Piller nie żyje
fot. Shutterstock

Adrianna Piller nie żyje. W wieku 42 lat zmarła była biathlonistka, mistrzyni Polski juniorek w sprincie z 1998 roku.

Adrianna Piller z powodzeniem rywalizowała w biathlonie, a także pełniła rolę sędziego. Do jej największych sukcesów, oprócz wspomnianego złota mistrzostw Polski juniorów, zaliczyć możemy srebro w biegu na 15 kilometrów i brąz w sztafecie na zimowej Uniwersjadzie w sezonie 1998/1999. W swoim dorobku miała też srebro i brąz mistrzostw świata juniorów.

Ponadto dziewięciokrotnie reprezentowała Polskę w zawodach Pucharu Świata. Zadebiutowała 11 stycznia 1997 roku, a więc jeszcze przed swoimi osiemnastymi urodzinami. W sprincie w Ruhpolding zajęła 92. pozycję, zaś jej start w biegu drużynowym wraz z Agnieszką Wanżewicz, Magdaleną Gwizdoń i Sylwią Ziemianin zakończył się wywalczeniem 11. lokaty. Najlepszy indywidualny start pucharowy zaliczyła dwa lata później również w Ruhpolding. Po bezbłędnym strzelaniu sklasyfikowana została w sprincie na 42. pozycji - czytamy na biathlon.com.pl.

Uroczystości pogrzebowe Adrianny Piller odbędą się w sobotę, 6 listopada, o godzinie 12:00 na cmentarzu w Czarnym Borze.

RadioZET.pl/biathlon.com.pl/AN