Zamknij

Adam Bielecki kontuzjowany. Himalaista uszkodził sobie obie nogi

16.08.2019
Aktualizacja: 16.08.2019 18:07
Adam Bielecki
fot. ALBIN MARCINIAK / EAST NEWS

Adam Bielecki uległ kontuzji. Wspinacz pechowo podczas dnia wolnego uszkodził sobie obie nogi.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Adam Bielecki stał się rozpoznawalnym wspinaczem po pamiętnej akcji ratunkowej na Nanga Parbat na początku 2018 roku. Wówczas wspólnie z Denisem Urubko, Jarosławem Botorem i Piotrem Tomalą przerwali wyprawę na K2 i ruszyli na pomoc Elisabeth Revol, która schodziła ze szczytu góry.

Francuska zdobyła Nanga Parbat razem z Tomaszem Mackiewiczem, u którego w trakcie zejścia pojawiły się objawy choroby wysokościowej, przez co nie mógł kontynuować schodzenia. W związku z tym Revol pozostawiła go na wysokości około 7200 m i dalej schodziła sama. Ostatecznie ratownicy dotarli do niej, ale Mackiewicza nie udało się uratować. W czerwcu Andrzej Duda odznaczył wspinaczy Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Adam Bielecki miał wypadek na K2!

Podczas przygotowań do kolejnej zimy Adam Bielecki miał dużego pecha. 36-latek na prostej drodze skręcił prawą kostkę i niefortunnie upadł na kamień, gdzie połamał lewą piętę. Himalaista o kontuzji poinformował w mediach społecznościowych.

- Dni restowe są najbardziej niebezpieczne. Chwila nieuwagi wystarczyła, abym w prostym terenie skręcił prawą kostkę i tak niefortunnie spadł na kamień, że paskudnie połamałem lewą piętę. Teraz czekają mnie długie tygodnie rehabilitacji i ostre sesje na drążku i kampusie, bo przecież górę mam wciąż sprawną. Pamiętajcie - gdyby kózka nie skakała to by nudne życie miała – napisał na Instagramie.

RadioZET.pl/onet.pl/MW