Zamknij

Czwarty etap Tour de Pologne dla Niemca. Kraksa lidera tuż przed metą

02.08.2022 17:55

Pascal Ackermann z UAE Team Emirates zwyciężył w Sanoku czwarty etap wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Żółtą koszulkę lidera zachował Kolumbijczyk Sergio Higuita z Bory-hansgrohe, który jednak ucierpiał w kraksie tuż przed metą.

Pascal Ackermann
fot. PAP/Darek Delmanowicz

Niemiec Pascal Ackermann (UAE Team Emirates) wygrał w Sanoku czwarty etap wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Żółtą koszulkę lidera zachował Kolumbijczyk Sergio Higuita (Bora-hansgrohe).

Ackermann wyprzedził Belga Jordiego Meeusa (Bora-hansgrohe) oraz Włocha Jonathana Milana (Bahrain-Victorious). Dziewiąte miejsce zajął Stanisław Aniołkowski z reprezentacji Polski.

Ackermann wygrał 4. etap TdP, Higuita ucierpiał w kraksie

O zwycięstwo walczyli sprinterzy z rozciągniętej czołowej grupy, która na ostatnich metrach doścignęła uciekającego Czecha Zdenka Stybara (Quick-Step Alpha Vinyl).

28-letni Ackermann odniósł piąte w karierze zwycięstwo etapowe w Tour de Pologne. Poprzednio wygrywał w latach 2018-2019.

Jadący w żółtej koszulce lidera Higuita ucierpiał w kraksie, do której doszło ok. 2 km przed metą, ale działo się to już w strefie ochronnej i nie wpłynęło na zmiany w czołówce klasyfikacji generalnej. Kolumbijczyk dojechał do mety poobijany kilka minut po zwycięzcy.

RadioZET.pl/PAP