Zamknij

24h Le Mans: Transmisja TV online. Gdzie oglądać wyścig z Robertem Kubicą?

Maciej Walasek
09.06.2022 14:45

24h Le Mans z Robertem Kubicą - transmisja TV i online. Gdzie obejrzeć na żywo cały wyścig z udziałem polskiego kierowcy? Robert Kubica w najbliższy weekend pojedzie w 24-godzinnym wyścigu Le Mans. Polski zespół Inter Euorpol Competition pojedzie z dwoma ekipami, gdzie w jednej z nich znajdzie się włoska stajnia Prema Orlen Team, w którym zobaczymy Kubicę. Sprawdź transmisję na żywo z wyścigu 24h Le Mans.

Robert Kubica
fot. ANTONIN VINCENT via www.imago-images.de/Imago Sport and News/Eas News

Robert Kubica znalazł się na liście startowej jubileuszowej 90. edycji 24-godzinnego wyścigu Le Mans. Legendarne, najstarsze zmagania zawodów długodystansowych odbędą się na Circuit de la Sarthe, którego pętla wiedzie po torze zamkniętym oraz drogach publicznych. Obecnie liczy ona 13 626 metrów, co czyni ją najdłuższą w całym kalendarzu WEC. Na starcie staną aż 62 samochody, które będą rywalizować bez przerwy przez całą dobę. W 2021 roku przez 24 godziny przejechano 371 km, w sumie dało to 5054,5 km.

Dla Kubicy będzie to drugi start w 24h Le Mans. Przed rokiem krakowianin reprezentował barwy belgijskiego WRT i otarł się o zwycięstwo. Polak prowadził w wyścigu, ale na niespełna 20 minut przed końcem rywalizacji doszło do awarii elektronicznego czujnika sterującego pedałem gazu, przez który nie dojechał do mety.

24h Le Mans: Transmisja TV i online

- To była bolesna, ale dobra lekcja. Być może gdybym wygrał, to już bym drugi raz na Le Mans nie przyjechał. Ale jestem także w tym roku, liczę na dobry rezultat. Mam nadzieję, że limit pecha już wyczerpałem - komentował kierowca testowy Alfa Romeo Racing Orlen.

W drugim roku startów Kubica pojedzie we włoskim zespole Prema Orlen Team. Jego partnerami w ekipie będzie Szwajcar Louis Deletraz i Włoch Lorenzo Colombo.

W 24h Le Mans weźmie udział polski zespół Inter Europol Competition, który wystawi dwa prototypowe samochody Oreca. W niedzielę dwa prototypy wzięły udział w dwóch czterogodzinnych sesjach testowych. Zespół miał okazję sprawdzić wyniki wcześniejszych prac projektowych i testów w symulatorze.

Jak Polacy przespali swój moment w Formule 1

24h Le Mans z Robertem Kubicą będzie można obejrzeć na antenie Eurosport 1 i online na Eurosport Extra w Playerze. Początek wyścigu rozpocznie się w sobotę 11 czerwca o godzinie 16:00 i zakończy dzień później w niedzielę o 16:00.

loader

RadioZET.pl