Zamknij

Słynna polska impreza sportowa odwołana. PKOl obawia się koronawirusa

06.08.2020 23:10
Koronawirus
fot. PAP

22. Piknik Olimpijski mający odbyć się w Warszawie został ostatecznie odwołany z powodu koronawirusa. Popularna wśród fanów polskiego sportu impreza była już wcześniej przekładana z 6 czerwca na 12 września, jednak PKOl stwierdził, że i ten termin nie będzie możliwy do realizacji.

Przełożony z 6 czerwca na 12 września 22. Piknik Olimpijski w Warszawie został ostatecznie odwołany z powodu pandemii koronawirusa - poinformował PKOl.

Prognozy Głównego Inspektoratu Sanitarnego co do rozwoju sytuacji epidemiologicznej oraz konieczność respektowania zarządzeń władz państwowych w zakresie ochrony zdrowia spowodowały decyzję o odwołaniu cieszącej się dużą popularnością imprezy na Kępie Potockiej.

Zobacz także

22. Piknik Olimpijski odwołany. PKOl obawia się koronawirusa

Jest ona okazją do zapoznania się nie tylko z olimpijskimi dyscyplinami oraz do spotkania z byłymi i obecnymi gwiazdami sportu. Pikniki na Kępie Potockiej odbywają się od 2006 roku. Poprzednio gościła je Agrykola. W przygotowaniu imprezy uczestniczy liczna armia organizatorów i wolontariuszy, a ściąga ona co roku ponad 30 tysięcy sympatyków sportu nie tylko z Warszawy.

RadioZET.pl/PAP