Zamknij

18-latka rzuciła sport i chwyciła za broń. Chce pomóc Ukrainie

Maciej Walasek
04.03.2022 10:22
Anastazja Archypowa
fot. ms_nastya.arkhypova/instagram screen

Anastazja Archypowa postanowiła zawiesić swoją karierę sportową i zaangażowała się w walkę w wojnie w Ukrainie. 18-letnia łyżwiarka opublikowała w sieci zdjęcie z kałasznikowem i koktajlami Mołotowa.

Wojna w Ukrainie nie ustaje. Rosyjskie wojska zaciekle atakują ukraińskie miasta, ale obrońcy bronią się jeszcze bardziej. W ostatnich dniach docierają do nas coraz bardziej wstrząsające obrazki z bombardowań m.in. Charkowa. Mimo wszystko Ukraińcy są zdeterminowani, aby bronić swojego terytorium, o czym świadczy m.in. potężne ostrzeliwanie wojsk rosyjskich próbujących przedostać się w kierunku miast Bucza, Hostomel, Irpień.

"Przed nami jeszcze bardzo trudny okres. Potrzebujemy dużo siły i wytrwałości. Ale chcę wszystkim powiedzieć: Ukraińcy, jesteście niesamowici! Wróg jest zaskoczony i przerażony. Jeszcze go nie pokonaliśmy, ale ten czas nieuchronnie się zbliża. Kremlowskie szczury już drżą" - napisał na Facebooku minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow.

"Boję się zasnąć, bo mogę się już nie obudzić". Ukraińscy sportowcy na wojnie

18-letnia łyżwiarka walczy o Ukrainę

W walkę o Ukrainę zaangażowani są także sportowcy. Biathlonista Jewhen Małyszew stawiał opór Rosjanom, ale niestety zginął podczas walk. Nie tak dawno do obrony Ukrainy dołączyła łyżwiarka Anastazja Archypowa. Jeszcze trzy miesiące temu 18-latka wywalczyła trzecie miejsce w mistrzostwach Ukrainy w konkurencji solistek. W latach 2018-2019 zdobywała tytuł mistrzyni kraju, a na olimpijskim festiwalu młodzieży 2019 zdobyła brązowy medal.

Życie Archypowej nagle się zmieniło, a ona sama nie pozostała bierna na te wydarzenia. Nastolatka porzuciła łyżwy i chwyciła za broń. Na swoim profilu na Instagramie zamieściła kilka zdjęć.

Anastazja Archypowa chwciła za broń

"Jestem razem z prezydentem! Jesteśmy gotowi do obrony. Razem do zwycięstwa. Razem do wolnego kraju. Chwała Ukrainie" czytamy we wpisie Archypowej, która na fotografii trzyma kałasznikowa, a pod stopami ma koktajle Mołotowa.

"Jesteśmy silni, zniesiemy wszystko. Nikt nie złamie naszej woli i pragnienia zwycięstwa" - napisała w kolejnym poście.

RadioZET.pl