Zamknij

MŚ w Lahti: Kwalifikacje do konkursu na dużej skoczni - o której? Gdzie obejrzeć?

Andreas Nicolaides
01.03.2017 11:40
Piotr Żyła, skoki narciarskie
fot. PAP/EPA

W środę odbędą się kwalifikacje do czwartkowego konkursu MŚ w Lahti na dużej skoczni. Zobaczymy w nich czterech reprezentantów Polski. O której godzinie rozpoczną się kwalifikacje? Gdzie je obejrzeć? Transmisja na żywo w polskiej TV.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Trener Stefan Horngacher postawił na taki sam skład jak podczas zawodów na skoczni normalnej. Wystartują: Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła i Dawid Kubacki. Pierwsza dwójka ma zapewniony udział w czwartkowym konkursie, bo zajmuje miejsca w czołowej dziesiątce Pucharu Świata. O kwalifikację spokojny będzie też Piotr Żyła, o ile z rywalizacji zrezygnuje Domen Prevc, co po wtorkowych treningach jest bardzo prawdopodobne.

Czwartkowy konkurs będzie niezwykle ważny dla Kamila Stocha. Nasz lider zajął dopiero 4. miejsce w zawodach na normalnym obiekcie. I choć w późniejszych wywiadach zapewniał, że jest zadowolony ze swojego rezultatu, to niedosyt po niezdobytym medalu pozostał. Miejsce na podium atakować będzie także Maciej Kot, który w pierwszym konkursie był 5.

Kwalifikacje MŚ w Lahti na skoczni dużej rozpoczną się w środę o godz. 17.00. Transmisja w Eurosport i TVP Sport. ONLINE na sport.tvp.pl.

RadioZET.pl/AN