Zamknij

Zmiany w kalendarzu Formuły 1. Turcja zastąpi Kanadę

28.04.2021 21:36
Zmiany w kalendarzu Formuły 1
fot. Hasan Bratic/SIPA/SIPA/East News

Wyścig Formuły 1 o Grand Prix Kanady, zaplanowany na 13 czerwca w Montrealu, został odwołany z powodu pandemii COVID-19 i zastąpiony w tym samym terminie przez rywalizację w Turcji - ogłosili organizatorzy mistrzostw świata.

O rezygnacji z GP Kanady poinformowały wcześniej władze prowincji Quebec i Montrealu. Zapewniły jednocześnie, że wyścig odbędzie się w przyszłym roku, a na podstawie nowej umowy z Formułą 1 ma zagwarantowane miejsce w kalendarzu do 2031 roku.

Wyścig o GP Kanady odwołano już po raz drugi. W ubiegłym roku nie doszedł do skutku również z powodu epidemii. Obecnie Quebec jest jedną z najbardziej dotkniętych koronawirusem kanadyjskich prowincji.

GP Kanady: Jedyne zwycięstwo Kubicy

W Montrealu Robert Kubica odniósł w 2008 roku jedyne zwycięstwo w Formule 1. Dokonał tego w znakomitym stylu i nietypowych okolicznościach, gdyż rok wcześniej na tym samym torze uległ groźnie wyglądającemu wypadkowi.

Ostatecznie kierowcy będą się ścigać 13 czerwca w Stambule. Grand Prix Turcji włączono awaryjnie do ubiegłorocznego kalendarza, a poprzednio wyścig odbywał się tam w latach 2005-2011.

RadioZET.pl/PAP