Wynagrodzenie kierownictwa Formuły 1 serii obniżone o 20 procent

07.04.2020 18:48
Formuła 1
fot. PAP/EPA

Kierownictwo Formuły 1, w tym szef Chase Carey oraz dyrektor sportowy Ross Brawn, zgodziło się na obniżkę wynagrodzeń o 20 procent. To efekt pandemii koronawirusa, która zaatakowała cały świat, a sezon wyścigów został zawieszony.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Obniżenie pensji dotyczy w sumie 17 osób ze ścisłego kierownictwa. Dodatkowo 500 pracowników zostało wysłanych na przymusowy urlop. - To nie zostało przyjęte z zadowoleniem - napisał dziennik "Daily Mail".

Formuła 1 odwołała wszystkie wyścigi przynajmniej do czerwca. Na razie nie wiadomo, jak kalendarz będzie wyglądać. Teamy McLaren, Williams i Racing Point - walcząc z kryzysem - także wysłały wielu swoich pracowników na urlopy.

Pandemia koronawirusa spowodowała, że cały sportowy świat zamarł. Nie odbywają się żadne zawody, mityngi, turnieje. Zawieszone są ligi, a dwie największe imprezy 2020 roku - piłkarskie mistrzostwa Europy i igrzyska olimpijskie w Tokio - zostały przesunięte o rok. Według oficjalnych danych zainfekowanych jest ponad 1,3 mln ludzi, a zmarło ponad 78 tys.

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/PAP/AN