Zamknij

Potężne problemy Williamsa. Legendarny zespół F1 wystawiony na sprzedaż

29.05.2020 19:24
Williams wystawiony na sprzedaż
fot. PAP/EPA

W ostatnim czasie Williams zmaga się z olbrzymimi problemami finansowymi z powodu pandemii koronawirusa. Legendarny zespół F1 planuje sprzedaż części lub nawet wszystkich udziałów. - Rozważane są różne opcje strategicznego rozwoju - napisano w komunikacie.

Poinformowano także, że Williams Grand Prix Holding rozpoczął rozmowy z potencjalnymi inwestorami.

Założony w 1966 roku przez Franka Williamsa zespół jest jednym z najbardziej utytułowanych w historii F1. W mistrzostwach świata konstruktorów triumfował dziewięć razy - ustępując tylko Ferrari, które ma 16 zwycięstw w tej klasyfikacji. Kierowcy Williamsa sięgali po tytuł siedem razy.

Williams bliski upadku

W poprzednich dwóch sezonach Williams zajął jednak ostatnie miejsce w klasyfikacji konstruktorów. W 2019 roku jednym z jego kierowców był Robert Kubica, który zdobył jedyny punkt wywalczony przez tą ekipę. Straty poniesione przez sponsorowany wtedy przez PKN Orlen team obliczono na 16 milionów dolarów.

W tym sezonie Williamsa mają reprezentować Brytyjczyk George Russell i Kanadyjczyk Nicholas Latifi. Z powodu pandemii nie odbył się jednak dotychczas ani jeden wyścig. Start planowany jest na 5 lipca w Austrii.

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/PAP