Zamknij

Williams zostanie sprzedany? Promotor GP: To najlepszy moment

Maciej Walasek
23.04.2019 16:34
Robert Kubica
fot. ROKiT Williams Racing/Facebook

Siergiej Worobjow przekonuje, że jeżeli Williams rozważa sprzedać swój zespół, to powinien zrobić, to jak najszybciej. Promotor Grand Prix Rosji uważa, że jest to najlepszy moment, aby Dmitrij Mazepin przejął brytyjski zespół.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku   

Williams od początku roku ma spore wewnętrzne problemy, które odbiły się na konstrukcji najnowszego bolidu. Przez to Robert Kubica i George Russell nie mogą pokazać w pełni swoich umiejętności, ponieważ ich samochody nie pozwalają nawet na najdrobniejszą walkę z pozostałymi rywalami. Wobec słabych wyników pojawiły się głosy, że stajnia z Grove może zostać sprzedana.

Zagłosuj

Czy Williams powinien zostać sprzedany?

Liczba głosów:

Znany i szanowany dziennikarz Formuły 1, Robert Chinchero ujawnił, że podczas Grand Prix Chin doszło do rozmów między potencjalnym inwestorem – Dmitrijem Mazepinem a Claire Williams. Niemniej jednak rzecznik firmy Uralkali należącej do Rosjanina zaprzeczył informacjom o negocjacjach. Głos w tej sprawie zajął Siergiej Worobjow, promotor GP Rosji. Jego zdaniem to najlepsza chwila, aby jego rodak zainwestował w Williamsa.

Williams: Mazepin przejmie brytyjski zespół?

- Nie chcę komentować plotek, ale jestem pewien, że teraz, w trakcie zmian w F1, jest najlepszy moment na przejęcie zespołu. F1 pozostanie w najbliższych latach jedną z najlepszych platform marketingowym. Posiadanie ekipy w niej może być bardzo przydatne dla każdej rosyjskiej firmy, działającej na rynkach międzynarodowych – tłumaczył.

Zobacz także

Worobjow zauważył, że Rosja po zaistnieniu w kalendarzu Formuły 1 powinna dokonać kolejnego znaczącego ruchu w F1.

- Grand Prix Rosji się obroniło i ma swoje miejsce w kalendarzu. Marzymy teraz o zespole z Rosji, który będzie walczyć o zwycięstwa, o kierowcach z Rosji, którzy będą wygrywać. Jestem pewien, że kariera Nikity Mazepina będzie się rozwijać. Nadal mam gęsią skórkę na myśl o dźwiękach rosyjskiego hymnu, granego przy okazji jego zwycięstwa w Abu Dhabi w ubiegłym roku.

RadioZET.pl/sport.pl/MW