Zamknij

Williams rozwiązał większość problemów. Robert Kubica zacznie zyskiwać?

Maciej Walasek
22.07.2019 15:54
Robert Kubica
fot. ROKiT Williams Racing/Facebook

Claire Williams zapowiedziała, że brytyjski zespół rozwiązał większość problemów z samochodem. Szefowa ekipy podkreśliła, że potrzebne są zmiany koncepcji bolidu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Williams nadal pozostaje jedynym zespołem w Formule 1, który nie zdobył ani jednego punktu. Chociaż po dziesięciu wyścigach sezonu F1 Robert Kubica i George Russell zmniejszyli dystans do najbliższych rywali, wciąż ich strata jest spora i wynosi około dwóch sekundy. W związku z tym polsko-brytyjski duet nie może wiele zdziałać pod kątem walki z innymi kierowcami.

Na początku roku wszyscy zastanawiali się, kiedy legendarny team upora się z największymi problemami w swoim samochodzie. Gdy Formuła 1 zbliża się do półmetka sezonu, widać światełko w tunelu. Szefowa stajni z Grove potwierdziła, że rozwiązano kłopoty.

Klasyfikacja kierowców F1. Sprawdź aktualne wyniki klasyfikacji generalnej

– Nie jest tajemnicą, że borykaliśmy się również z problemami mechanicznymi. Większość z nich udało nam się już rozwiązać. Wszyscy pracujemy niezwykle ciężko i teraz zaczynamy dostrzegać zielone strzałki na wskaźnikach. Progres jest naprawdę zauważalny – powiedziała Williams w rozmowie z portalem racefans.net.

Zobacz także

Córka Sir Franka Williamsa podkreśliła, że pracownicy szybko zidentyfikowali problemy i odkryli, że kłopot leży w aerodynamice. Jednak po poprawieniu błędów efekty mają być widoczne po pewnym czasie.

– W sytuacji, w której Formułę 1 zdominowała aerodynamika, a my zmniejszyliśmy siłę docisku, to nic dziwnego, że teraz musimy nadganiać. Przed rokiem dokonaliśmy ogromnych zmian w zakresie aerodynamiki, zatrudniając Douga McKiernana, który wciąż wprowadza w tym zakresie zupełnie nową filozofię. Jednak na efekty trzeba jak zwykle poczekać, choć poprawa w aerodynamice jest już zauważalna, a jeszcze lepsze efekty będą widoczne w kolejnych wyścigach.

Formuła 1 2019. Kalendarz wyścigów F1. Terminarz Grand Prix: Kiedy startuje Robert Kubica?

Do przerwy wakacyjnej w F1 pozostały dwie rundy. Najbliższa z nich odbędzie się w Niemczech na torze Hockenheim w dniach 26-28 lipca.

RadioZET.pl/racefans.net/MW