Williams odpuści sezon? Fatalne wieści dla Roberta Kubicy

Maciej Walasek
06.05.2019 11:37
Robert Kubica
fot. ROKiT Williams Racing/Facebook

Williams przeżywa ogromny kryzys. Zespół z Grove miał nadzieję, że uda im się uporać z problemami, ale wszystko wskazuje na to, że brytyjska ekipa niewiele może zdziałać. Te informacje nie są dobre dla Roberta Kubicy i George’a Russella, którzy nadal będą okupować ogon stawki.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Williams od momentu inauguracji sezonu 2019 Formuły 1 nie potrafi wyjść z olbrzymiego kryzysu, który znacznie pogłębił się od 2018 roku. Brytyjska stajnia ma najsłabszy samochód w stawce. Dodatkowo team boryka się z brakiem części zamiennych. Oprócz tego jeszcze przed GP Australii szeregi ekipy opuścił Paddy Lowe. Wielu komentatorów uważa, że to właśnie dyrektor techniczny jest głównym winowajcą sytuacji w zespole.

Zagłosuj

Czy Williams powinien zacząć prace nad samochodem na sezon 2020?

Liczba głosów:

Wobec takiego rozwoju wydarzeń, Williams postanowił ogłosić rekrutację na blisko 30 stanowisk. Ten pomysł spalił na panewce, o czym świadczy fakt, że jedna z najbardziej utytułowanych ekip w Formule 1 nadal poszukuje pracowników na 13 stanowisk.

Formuła 1: Williams odpuści sezon?

Innym kłopotem jest brak czołowych inżynierów. Przez całą swoją sytuację, trudno będzie ściągnąć wielkie nazwiska, które podejmą się wyzwania odbudowy zespołu. Całość odbija się na kierowcach – Robercie Kubicy i George’u Russellu, którzy już mają sporą stratę do rywali i walka o uzyskanie choćby pojedynczych punktów graniczy z cudem. Mało tego, już wkrótce zespoły F1 rozpoczną wstępne prace nad budową bolidów na sezon 2020, a team sir Franka Williamsa wciąż nie ma dyrektora technicznego, który określi kierunek rozwoju bolidu.

Wobec tego najprawdopodobniej Williams przestanie koncentrować się nad tegoroczną maszyną i poświęci się na konstrukcji samochodu na kolejny rok. To bardzo złe wieści dla zawodników, którzy wciąż będą musieli jeździć w ogonie stawki. W gorszej sytuacji jest tu bez wątpienia polski kierowca, który wrócił do F1 po ośmiu latach przerwy i nie ma cienia szansy na pokazanie swoich prawdziwych umiejętności na torze.

Przypomnijmy, że w 2018 roku sytuacja była niemal identyczna, gdzie brytyjska w okolicach Grand Prix Hiszpanii rozpoczęła projektowanie samochodu na następny sezon. Jednak ten ruch nie przyniósł pozytywnych efektów w tym sezonie.

RadioZET.pl/sportowefakty.pl/MW