Williams wpadnie w ręce rosyjskiego miliardera? Jest komentarz firmy

Maciej Walasek
19.04.2019 18:01
Williams
fot. ROKiT Williams Racing/Facebook

Williams może zmienić właściciela. Zdaniem Roberto Chinchero, rosyjski miliarder, Dmitrij Mazepin jest zainteresowany wykupieniem brytyjskiego zespołu. Firma należąca do Rosjanina wystosowała oficjalne stanowisko w tej sprawie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Williams przechodzi bardzo trudny czas. Samochód spisuje się poniżej oczekiwań, a Robert Kubica i George Russell nie mogą nawiązać najmniejszej walki z rywalami. Pogarszająca się sytuacja w teamie z Grove spowodowała, że pojawiły się plotki mówiące o tym, że brytyjski zespół mógłby wykupić Dmitrij Mazepin, rosyjski miliarder. Roberto Chinchero, dziennikarz Formuły 1 opublikował tekst, w którym poinformował, że do rozmów miało dojść podczas Grand Prix Chin.

Zagłosuj

Czy rosyjski miliarder przejmie Williamsa?

Liczba głosów:

Wiadomość wywołała ogromne poruszenie w mediach. W związku z tym do sytuacji odniosła się firma należąca do Mazepina. Treść oświadczenia znalazły się na portalu f1news.ru.

- Informacje, które pojawiły się w mediach, nie są prawdziwe. Nie negocjujemy przejęcia Williamsa, nie doszło do żadnych rozmów w tej sprawie – podała firma Uralkali.

Zobacz także

W ubiegłym sezonie przedsiębiorstwo rosyjskiego miliardera było zainteresowane przejęciem Force India. Ostatecznie zespól trafił w ręce Lawrence’a Strolla. Warto zaznaczyć, że ewentualne wykupienie Williamsa przez Dmitrija Mazepina wiązałoby się z umieszczeniem jego syna, Nikity w bolidzie ekipy z Grove. Na tę chwilę 20-latek rywalizuje w Formule 2 w teamie ART GP.

RadioZET.pl/sportowefakty.pl/MW