Testy F1. Krytyczna ocena Roberta Kubicy: "Straciliśmy kolejny dzień"

Krzysztof Sobczak
01.03.2019 21:36
Robert Kubica
fot. Williams/Twitter

- Straciliśmy kolejny dzień - tak Robert Kubica ocenił piątkowy, ostatni dzień testów teamu Williams na torze Formuły 1 pod Barceloną. Polak przejechał 90 okrążeń toru, ale miał najsłabszy czas. Żaden z trzynastu kierowców nie uzyskał lepszego rezultatu od Niemca Sebastiana Vettela z Ferrari.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Opóźnienia w budowie modelu Williams FW42 doprowadziły do sytuacji, że zespół z Grove stracił dwa pierwsze dni testów w ubiegłym tygodniu.

Zobacz także

- Oczywiście zrobiliśmy kilka okrążeń, ale dzisiaj stan samochodu był daleki od optymalnego. Mieliśmy pewne problemy, samochód nie był taki, jakiego są spodziewałem, a to miało duży wpływ na dzisiejsze wyniki, które mnie nie satysfakcjonują - powiedział Kubica.

Testy F1: Williams bez części zamiennych

Kierowca dodał, że spore kłopoty sprawił brak części zamiennych, które nie dotarły do Barcelony.

- Stoimy przed pierwszym wyścigiem w obliczu dużego opóźnienia, a niektóre z naszych dzisiejszych problemów są konsekwencją zbytniego pośpiechu, który wkradł się do naszych przygotowań - dodał zawodnik.

Pierwsza część testów w Barcelonie trwała od 18 do 21 lutego, ale z powodu opóźnienia prac w fabryce Williamsa w Grove Kubica jeździł tylko jeden dzień, a Brytyjczyk George Russell - pół dnia. Druga tura rozpoczęła się we wtorek i zakończyła w piątek.

Pierwszy wyścig w sezonie - Grand Prix Australii w Melbourne - odbędzie się 17 marca.

RadioZET.pl/PAP/KS